Ziraat Bankası Kredi Hesaplama

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama 

Sebebi çok çeşitli olmakla beraber nakit ihtiyacını karşılamak üzere çoğu zaman kendimizi bankada kredi talebinde bulunurken buluruz. Bankalar değişik kredi faiz oranları ve avantajlarıyla kredi başvurusunda bulunanlara belirli koşullar karşılığında kredi verir. Kredi almadan önce bankaların faiz koşulları yanında diğer avantajları ve ek ödemelerini detaylıca incelemeniz tavsiye edilir. Devlet bankası olması nedeniyle de çok avantajlı kredi imkânlarına sahip Ziraat Bankası uygun ödeme ve faiz koşulları sunabilmektedir.

Ziraat Ev Kredisi

Ziraat bankası ev kredisinde en fazla tercihe dilen bankalardan biridir. Uzun vadede düşük kredi imkânları bunda en önemli etkendir. Uzun zamandır yaptığınız birikimleri tamamlamak için paraya ihtiyacınız varsa Ziraat Bankası konut kredisi ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kredi hesaplama sitesinden alınan örnek bir hesaplama şöyledir: 108 ay vadeli 100,000 ₺ konut kredisi için %1,16 faiz, 500 ₺kredi masrafı, 1.628,69 ₺ aylık ödeme, toplam 176.398,52 ₺ geri ödemesi ile konut kredisi alınabilmektedir.

Ziraat Tüketici Kredisi

Herkesin belirli dönemlerde eğitim, sağlık ya da borç ödeme gibi nakit ihtiyaçları olabilir. Bunun için ortalama bir faiz hesabıyla Ziraat Bankası tüketici kredisi için başvuru yapabilirsiniz. 24 ay vadeli 15.000 ₺ kredi için Ziraat Bankası  %1,37 faiz, 75 ₺ kredi masrafı,761,45 ₺  aylık ödeme tutarı ile toplam 18349,80 ₺ geri ödeme şeklinde ihtiyaç kredisi vermektedir. Vade uzadıkça geri ödeme faizi artmaktadır. Özellikle düşük kredilerde aylık ödemenin mümkün olan en fazla seviyede ödenmesi tavsiye edilir. Böylece bankaya fazladan para ödemezsiniz.
Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası taşıt kredisi yeni araç almak, ticari taşıt temin ve benzeri durumlar için uygun koşullarda kredi imkânı sunar. 30.000 ₺ için 24 ay vadeli taşıt kredisi için   %1,37 faiz, 150 ₺ kredi masrafı, 1.522,89 ₺ aylık ödeme ve 36.699,36 ₺ geri ödemeli hesaplamasını temel alabilirsiniz. Kredi karşılaştırma sisteminden alınan bilgiler olduğu için değişiklikler olabilir. En sağlıklı sonuç bankanın kendisinden alınacaktır.
Kredi Notunu Nasıl Belirlenir?

Bankaların kredi talebine cevap vermeden önce baktıkları puanlamaya gönderme yapan kredi notu, ödeme konusunda bankaların risk durumunu tespit etmek için başvurdukları yöntemdir. Her banka vereceği paranın geri ödenme durumunu bilmek ister. Bunun için de birtakım sistemler geliştirilmiştir. Kredi Kayıt Bürosu tarafından verilen kredi notu, sizin geçmişteki borç ödemelerinizi ve bankalarla var olan tüm işlemlerinizi gösterir ve buna göre bir puan verir. Puanlamada kredi kartı asgari ödemeleri, şu an için borcunuzun varlığı, yasal takip durumu olup olmadığı ve benzeri koşullar etkilidir.   0 ile 1900 arasında verilen değerde1400 ve altı kredi notu yüksek risk grubudur. 1450 ve yukarısı da düşük risk grubudur. Hiç kredi kartı kullanmayan biri de yüksek risk grubunda yer alır. Bankaya kredi başvurusundan önce düşük olan kredi puanı yükseltmek önemlidir. Kayıt bürosundan notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın