Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme

Tüm dünya genelinde zorunluluk getirilen IBAN numarası 1 Ocak 2010 yılından beridir ülkemizde de olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde artık zorunlu olarak kullanılmakta. Uluslararası Banka Hesap Numarası adı altında hizmet gören IBAN, başında TR karakterleri olmak üzere 26 haneden oluşan bir kod yapısıdır. Dünya’da yer alan tüm ülkelerin IBAN numaraları da bu şekilde olmaktadır. IBAN zorunluluğu aslında tam olarak bir dayatma değil, tam tersine insanların sürekli havale ve eft işlemlerinde yapmış oldukları yanlış işlemlerin önüne geçebilmek adına böyle bir sisteme geçildiği dile getirilse de özellikle de bizim ülke insanımız tarafından oldukça sıkıcı bir özellik olarak kabul edilmekte.

IBAN ile yapılan havale ve eft işlemleri eğer ki yanlış bir hesaba aktarılmışsa bu gönderilen para transfer havuza geri düşerek kişinin hesabına geri yansımaktadır. Bu işlem neticesinde yanlış havale edilen paranın tekrar hesaba yatması birçok kişiyi sevindiren bir yenilik olsa da kimileri için halen bir şey ifade etmemektedir. Bu konuya aslında hâkim olanların sayıda oldukça az özellikle’de insanların bir başkasından havale veya eft beklemesi üzerine istenilen IBAN numarası, birçok kişi tarafından bilinmemektedir. Özellikle’de Ziraat Bankası IBAN numarası öğrenme üzerine birçok internet sorgusunun olduğu bugünlerde sizler için yazımızın devamında Ziraat Bankası IBAN numarası nasıl öğrenilir adı altında bilgiler sunacağız.

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ön bilgi olarak söylemekte fayda olacağı için Ziraat Bankası IBAN numarasını öğrenmek için hem internetten hem de telefon bankacılığı hizmet numarası olan 444 00 00 numaralı müşteri hattını arayarak IBAN numaranızı sorgulattırabilirsiniz. Ziraat Bankası IBAN numarası sorgulama işlemi için öncelikle birkaç bilgi hakkında sahip olmalısınız. Bunlardan ilki kartınızın üzerinde yazan ilk dört haneli şube kodunuz. Diğer gerekli bilgiler olan Ziraat Bankası müşteri numarası müşteri numaranızın yer aldığı rakamlar arasındaki ilk dört hane, diğer bir gerekli bilgi ise banka kart numaranızın rakamları arasında bulunan son dört haneli rakamdır. Ziraat Bankası Ek No Örnek: 5001, 5002 veya 5003 olarak sıralanmaktadır. Buraya tıklayarak size vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda Ziraat Bankası IBAN numarası sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık