Ziraat Bankası Çalışma Saatleri ve Çalışma Günleri

Ülkemizin en büyük ve yüzde yüz kamu bankası olan Ziraat Bankası, 1863 yılından günümüze kadar faaliyetlerini devam ettirmektedir. Bu yazımızda Ziraat Bankasının çalışma saatleri ve çalışma günlerinden bahsedeceğiz.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası çalışma mesai saatine 09.00’da başlamaktadır. 12.30’a kadar kesintisiz hizmet veren Ziraat Bankası, 12.30’da personelin öğle dinlenmesi ve yemek arası için kapanmaktadır. Bir saatlik aradan sonra saat 13.30’da tekrar mesaiye başlamaktadır. Ziraat Bankası’nın mesai bitiş ve kapanış saati 17.30’dur. Mesai saatleri hafta için her gün geçerli olup dini, ulusal günlerde kamu daireleri kapalı olduğundan Ziraat Bankası’da o günler de hizmet vermemektedir.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Dışında Yapılabilecek Bankacılık İşlemleri

Ziraat Bankasının hafta sonu açık olan şubeleri bulunmaktadır. Yine yukarıda belirtmiş olduğumuz çalışma saatlerinin dışında çalışan şubesi de yoktur. Ancak Ziraat Bankası’nın gelişmiş bankacılık sistemleri sayesinde  Ziraat Bankası Çalışma Saatleri ve Çalışma Günleri dışında, hafta sonlarında ve resmi tatil günlerinde de bankacılık hizmeti vermeye devam etmektedir. Ziraat Bankası İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM noktaları, telefon bankacılığı sayesinde bankacılık hizmetlerinizi aksatmadan yapabileceksiniz. Havale işlemleri, kira, fatura, vergi borç ödemeleri, kredi kart ve kredi borç ödemeleri, para çekme, para yatırma işlemlerini yine Ziraat Bankası bankacılık sistemleri sayesinde mesai saatleri dışında da yapabileceksiniz. EFT işlemleri belli saatler aralığında yapıldığı için mesai saatleri dışında yapılacak EFT işlemleri ise ilk mesai günü karşı bankanın hesabına transfer olacaktır.

Ziraat Bankası mesai saatleri dışında yine internet ve mobil bankacılık, ATM noktaları, telefon bankacılığını kullanarak yatırım hesabınızı kullanabilir altın, döviz alabilir, satabilir, hisse senedi ve fon alım satım işlemleri için ilk mesai günü için talimat verebilirsiniz.