Ziraat Bankası Bayan Girişimci Kredisi

Ziraat Bankası Bayan Girişimci Kredisi 

Kadın girişimci adaylarının daha aktif olması ve ticari yaşam da daha büyük yer edinebilmesi için desteğe ihtiyaç duyabiliyorlar. Psikolojik desteğin yanı sıra maddi olarak da fırsat verilmesi gereken kadın girişimci adayları kendilerini gösterebilecekleri ya da kendi işlerini kurabilecekleri fırsatı yakalayabilir. Birer esnaf olarak kendi işlerinin patronu olma fırsatını elde edebilirler. Bu şekil de ticari yaşam da kendileri için iyi bir yer oluşturup bulundukları alanı genişletme fırsatına sahip olmuş olurlar.

Ziraat Bankası beklentileri karşılıyor

Ziraat Bankası tam da bu konu da kadın girişimcilerin yanında olduğunu belirten büyük bir adım attı. Değerli kadınlarımızın ticari yaşam da daha çok yer edinebilmesi ve güçlenmesi için birbirinden avantajlı olan bankacılık ürün ve hizmetlerini içerisinde bulunduran Kadın Girişimci Destek Paketi’ni sundu. Daha fazlası da var. Hazine Destekli Kredi Garanti Fonu ( yani KGF ) kefalet desteği ile düşük faiz içeren kredi alma imkânı yine Kadın Girişimci Destek Paketi’nde yer alıyor.

Ziraat Bankası ile Avrupa Yatırım Fonuaralarındaimzaladıkları ‘Garanti Sözleşmesi’ aracılığı ile şehir olarak bayan girişimciler olmak üzereve diğer KOBİ’LERİ de ilk başlangıç sermayesine ihtiyaç hisseden yeni kuruluşlara 50 bin TL’ye kadar kredi verilecek.

Sözleşme içeriğinde neler var neler

Sözleşme içeriğinde banka hazinesinden kullandırılacak AYF teminat destekli olarak ilk Bankam, Benim İlk İşim KOBİ kredisi ile birlikte başta bayan girişimciler olarak ihtiyacı olan ve daha yeni kurulmuş işletmelerin ve esnafların desteklenmesi, büyümesi hedefleniyor olacaktır.

Ziraat Bankası Sarayönü Şubesi Müdürü Emre Gürses’tenin yaptığı açıklama da edinilen bilgiye göre; işlerini daha çok geliştirmek, daha çok gelir kazanabilmek için elde etmelerini sağlamak, ekonomik faaliyetlerde sürekli ve aktif rol alabilmeleri adına esnafa düşük faiz oranı içeren kredi kullandırılacağını bildirdi.

Kredi imkânlarından yararlanmak isteyen kadın girişimcilerde olması gerekenler

Bu kredi olanaklarından yararlanmak isteyen esnafın işçi sayısının 10 kişiden daha az olması, faaliyet zamanının en az 12 ay süre ve en fazla 5 yıl süre ile olması şartının arandığının üstünde duran Gürses “Bu şartları kendisinde sağlayan girişimci müşterileri adaylarımıza ve müşterilerimize azami 50 bin TL ‘ye kadar kredi imkanı sunulacaktır. İşletme kredilerinde 6 ay süre zarfınca geri ödemesiz, 36 aya kadar varan; Yatırım kredilerinde ise 12 ay geri ödeme yapmadan 60 aya kadar vade imkânı sağlıyoruz. Kredi kullanımında bayan girişimcilerimize daha uygun olacağını düşündüğümüz seçenekler yer alıyor. Bayan ( kadın ) girişimcilere işletmeler için 12 ay geri ödemesinin olmayacağı kredi imkânı sağlanırken yatırım kredileri için ise 24 aya varan geri ödemesiz kredi kullandırılması sağlanacak. Ve kadın girişimcileri % 30; erkek girişimcilere ise  % 20 faiz indirimi uygulanacaktır ifadelerine konuşmasın da yer verdi.

Krediden faydalanabilecekler; serbest meslek adayları, ruhsata dayalı çalışan olarak iş kolları ya da bayilikler gibi bir sürü alanda yer alan esnafların, firmaların yararlanabileceği vurgulandı.

Bir Cevap Yazın