Zaman Aşımına Uğrayan Hesabı Sorgulama Öğrenme | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Zaman Aşımına Uğrayan Hesabı Sorgulama Öğrenme

Zaman aşımına uğrayan banka hesapları zamanla ilgili yasa çerçevesinde başvuru yapılmadığı takdirde hesabınız sonlandırıldıgı gibi içerisinde bulunan paralar hazineye yansır. Kısaca paranız hazineye aktarılacağından artık kurtarma şansınız ne yazıkki olmayacaktır. Zira ilgili tarihler arasında başvurular kabul ediliyor.

Zaman Aşımına Uğrayan Hesabı Sorgulama Öğrenme

Zaman aşımına uğrayan hesabı sorgulama için yapılan hesap sorgulamalarında düzenlenen kanunda, katılım fonu, emanet, alacaklardan hak sahibi olan kişilerin işlem yapılan tarih üzerinden 10 yıl geçmesi dâhilinde hesabın zaman aşımına uğradığı söz konusu olarak TMSF’ ye aktarılması söz konusu olmaktadır. Bu hesapların sorgulanması için internet üzerinden birçok site bulunmaktadır.

Bankadan unutulan paralar

Bankadan unutulan paralar

Zaman aşımına uğrayan hesap sorgulama sisteminde, bankaların kendi internet sitelerinde Mayıs ayı sonuna kadar mutlaka ilân olunması da gereklidir. Yasa gereği zaman aşımına uğramış olan her türlü mevduat için devir yeri ise her zaman TMSF olacaktır. Burada kişilerin başvuruları sonucunda geri alımı ise belirli şartlara tabi olacaktır.Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası EFT Saatleri başlıklı makalemizde eft saatleri, en son eft kaçta ve garanti bankası eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık