Yunanlılar Atmlere Yeniden Koştu | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Yunanlılar Atmlere Yeniden Koştu

Bugünlerde adından fazlası ile söz ettiren Yunanistan , ülkedeki kaos ve ekonomik duruma çözüm getirememekle suçlanıyor.

Yunanistan Başbakan Aleksis Çipras‘ın referanduma gidileceğini açıklaması, vatandaşların ATM’ler önünde uzun kuyruklar oluşturmasına sebep oldu. ATM önünde sıra bekleyen bazı yaşlı vatandaşların bayıldığı görülürken, makinalarda nakit sıkıntısı yaşanıyor.

Aleksis Çipras

Aleksis Çipras

Yunanistan‘da hükümetin kreditörlerin önlemlerine verilecek cevap konusunda referanduma gidileceğini duyurması, vatandaşları paniğe sevk etti. Referandumu Yunanistan’ın Euro’da kalıp kalmayacağı şeklinde algılayan vatandaşlar soluğu ATM’lerin önünde aldı. Dün gece saat 01.00’de Çipras’ın yaptığı açıklamanın ardından ATM’lere koşan vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu. Bazı vatandaşlar ise gece yarısı çekilmiş fotoğrafları sosyal medyadan paylaştı.

Yunan medyası, ülke genelinde ATM’ler önünde uzun kuyruklar oluştuğunu duyurdu. Bazı şehirlerde sabaha kadar banka önlerinde bekleyenlerin olduğu bildirildi. Televizyon kanallarına bağlanan bazı vatandaşlar ise ATM’lerde hiçbir işlem yapılamamasına tepki gösterdi.

YUNAN HALKI BANKAMATİKLERE KOŞTU 

Bankalar önünde zaman zaman sinirlerin gerildiği gözlenirken, Atina’da sıranın kendisine gelmesini bekleyen yaşlı bir kadın ise strese daha fazla dayanamayarak bayıldı. Sağlık ekipleri yaşlı kadına müdahale etti.Özellikle adalarda market ve benzin istasyonları önünde ise şimdilik herhangi bir yoğunluk yaşanmadığı bildirildi.Bir önceki yazımız olan Pet Holding Teksasda Aranmaya Başlandı başlıklı makalemizde Pet holding, petrol ve Teksas hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık