Yunanistan'dan Son Teklif Geldi | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Yunanistan’dan Son Teklif Geldi

Reuters’in haberine göre Yunanistan ile AB son kozlarını oynayacaklarını bildirmişler bu hafta içinde. Söz konusu Yunanistan’dan Son Teklif yapacaklarını duyurdu.

Yunanistan bu sabah revize edilmiş reform planını Brüksel’e iletti. Avrupa Birliği yetkilileri Reuters’a yaptıkları açıklamada şunları söyledi: “Yunanistan ile kati anlaşma bugün olası değil; önümüzdeki birkaç günde gerçekleşebilecek bir anlaşma için bir adım olabilir.

Yunanistan AB

Yunanistan AB

Yunanistan kademeli olarak emeklilik yaşını 67’ye yükseltirken birçok vergi istisnasını da düzene sokuyor. Yunanistan KDV oranını yüzde 23, enerji ve ana gıdalar için yüzde 13, ilaç ve kitaplar için yüzde 6 olarak öneriyor. Kreditörlerin bugün itibarıyla genel pozisyonunu formüle etmeleri olası değil, netleştirmek için birkaç gün gerekli.” Yunan hükümetinden bir yetkili, teklifin Yunanistan’ın anlaşmaya varmak için istekli olduğunu gösterdiğini topun şimdi Avrupa Birliği ve IMF’de olduğunu söyledi.Bir önceki yazımız olan Bakan Şimşek yeni yapılandırmada bütçeyi uyardı başlıklı makalemizde bankaların bütçeleri, bütçe ve Garanti Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık