Yunanistan Avrupa Merkez Bankasından Kredi | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Yunanistan Avrupa Merkez Bankasından Kredi

ECB olarak bilinen Avrupa Merkez Bankasından bir süredir kredi talep eden Yunanistan miktarın 6 milyar euro olduğunu dünya ile paylaştı.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Pazar günü Yunanistan’ın ülke bankalarına yapılan acil likidite yardımını 6 milyar euro tutarında artırma talebini reddetti.

Avrupa Merkez Bankası

Avrupa Merkez Bankası

Konu hakkında bilgi sahibi kaynakların verdiği bilgiye göre ECB’nin Yunan bankalarına şu anda sağladığı yaklaşık 89 milyar euro tutarındaki likidite desteğini ise mali yardım paketi referandumunun yapılacağı 5 Temmuz’a kadar açık tutacak.

Reuters’in haberine göre konu hakkında bilgi sahibi bir kaynak, “Yunanistan Merkez Bankası’nın talebi 6 milyar euro ELA (acil likidite desteği) içindi” dedi.

Hızlı gelişmelerin yaşandığı Yunanistan krizinde şu anda bankalara likidite desteğinin devam etmesi için henüz resmi bir talepte bulunulmamış olsa da, Reuters’a bilgi veren kaynaklar Çarşamba günü yapılacak olan ECB toplantısında likidite desteğinin mevcut seviyede sürmesini beklediğini belirttiler.Bir önceki yazımız olan Merkelin Yunanistan Açıklaması Şoke Etti başlıklı makalemizde euro, kredi ve merkel hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık