Yunan borsası hızla yükseldi | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Yunan borsası hızla yükseldi

Otomobil sektörü bu ay dünya genelinde olunca hızla hisseler yükselmeye başladı. Dış borsalara baktığımızda ise yunan borsası %6 yükseldi.

Avrupa borsaları, otomotiv sektöründen gelen olumlu şirket haberleriyle hisselerin yükselmesi ve Yunan hisselerinin kreditörlerle bir anlaşmanın yakın olduğu beklentisiyle tırmanış gerçekleştirmesi üzerine yükseldi.

Yunan hisseleri yüzde 5.6’lık bir tırmanış kaydederken, Alman Şansölye Angela Merkel’in Yunanistan’ın Avrupalı ortaklarına ay sonunda iflası önleyebilmek için geriye kalan bütün sorunları çözmeye yönelik yoğun şekilde çalışmakta kararlı olduğunu söylediğini belirtmesinin ardından bankacılık endeksi yüzde 12 ilerledi.

Yunan Borsası

Yunan Borsası

ANLAŞMA İHTİMALİ YÜKSEK

Üst düzey bir Avrupa Birliği (AB) yetkilisi, 18 Haziran’da gerçekleştirilecek olan euro bölgesi maliye bakanları toplantısından önce Yunanistan ve kreditörleri arasında önümüzdeki hafta bir anlaşmaya varabileceklerini belirtti.
Yetkili Reuters’e yaptığı açıklamada “Bugün çok büyük bir ilerleme olacağını sanmıyorum fakat önümüzdeki hafta Eurogroup tarafından kabul edilebilir bir anlaşmaya varılabileceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.Bir önceki yazımız olan Lufthansa'dan milyon dolarlık yatırım başlıklı makalemizde euro ne olur, portföy ve şirket haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık