Yüksek Öğrenim Kredisi Veren Bankalar?

Yeni bir eğitim yılına başlamaya az bir süre kala, öğrencilerin maddi destek alma arayışı da başlamış oluyor. Bizde daha önceden hazırladığımız bu yazı ile sizlere bir ön fikir sunmak istedik. Umarım faydalı olacaktır.

Yüksek Öğrenim Kredisi Veren Bankalar?

Üniversite okurken aylık belli bir gelire sahip olmak isteyenler için yüksek öğrenim kredisi kurtarıcı bir nitelik taşımaktadır. Bankaların öğrencilere verdiği aylık belli bir miktar paranın, düzenli ödeme planı ile daha sonra tahsil edilmesi, yüksek öğrenim kredisinin genel mantığını oluşturmaktadır. Bu konuda çoğu bankanın faiz oranlarını ve geri ödeme taksit tutarlarını karşılaştırma yaparak, bütçeye en uygun bankanın öğrenim kredisi tercih edilmelidir.

Yüksek Öğrenim Kredi Faiz Oranları

Kredi alacak kişilerin ilk olarak faiz oranlarını değerlendirmeleri gerekir. Alınan nakit paranın geri ödemesinde zorlanmamak ve düzenli bir şekilde ödeme yapmak için düşük faiz oranlarının olduğu bankalar ilk tercih olmalıdır. Bu konuda 2016 yılının yüksek öğrenim faiz oranlarını açıklayan bankalar, üniversite öğrencileri için faiz oranlarında taban fiyat politikasını uygulamışlardır. Vade olarak 36 aya kadar taksitlendirme yapan bankalar, 1,30 ile 1,60 arasında faiz oranları ile eğitim kredisine olanak tanımaktadır.

Kimler Eğitim Kredisinden Yararlanabilir?

Eğitim kredisinden yararlanabilmek için bankaların öğrencilerde aradığı kriterlere sahip olmak gerekir. Eğitim kredisi için öğrenci olmak yeterli iken, olumsuz bir banka müşterisi olmak, eğitim kredisi almayı zorlaştırabilir. Bu sebeple, yüksek öğrenim kredisi veren bankaların istediği şartları tam anlamıyla sağlamak ve kredi başvurusunda bulunmak kısa sürede kredinin çıkmasını sağlar. Aksi halde uzun süre eğitim kredisinin çıkmasını beklemek, müşteri için yıpratıcı bir süreci beraberinde getirir.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi veren bankalardan İş Bankası, öğrenciler için en uygun faiz oranlarını uygulayan bankalar arasındadır.  Vade dönemlerinin uzun olması ve faizlerin en al seviyede olması, pek çok öğrencinin kredi başvurusu için İş Bankasını tercih etmelerine neden oluyor. 5 bin ile 15 bin TL arasında eğitim kredisi olanağı sağlayan İş bankası,  yaklaşık olarak 300 ile 500 TL arasında aylık ödeme ile yüksek öğrenim kredisinden isteyen herkesin yararlanmasını sağlıyor. 1,36 faiz oranını geçmeyen faiz tutarları ile alınan nakit paranın çok üzerinde olmayan geri ödemeleri yapmak mümkündür. Eğitim kredisi sayesinde zorlanmadan eğitim giderlerini karşılayan öğrenciler, çalışmaya başladıklarında eğitim borçlarını ödemeye başlamaktadırlar.

Bir Cevap Yazın