Yeni işe Girdim Ne Zaman Kredi Çekebilirim? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Yeni işe Girdim Ne Zaman Kredi Çekebilirim?

Bankacılık sektörüne dayalı birçok hizmetten faydalanmak için öncelikli olarak kişinin yasal olarak sigortalı olması şartı bulunmaktadır. Bankalar tarafından güvence konusunun gelişmesi için hazırlanan yasalarca kişinin kredi çekebilmesi için öncelikle sigorta konusunda belirli gün sayısına ulaşabilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra kredi notu üzerine de değerlendirmelere tabii tutulacak olan şahsın kredi çekme konusunda hiçbir sorunu olmamalıdır. Eğer daha önce bir işte çalışmış ve düzenli olarak kredi veya kredi kartı ödemelerinizi yapıyorsanız, sigortanız kesilse dahi banka bu hesabınıza karışmayarak düzenli kredi veya kredi kartı ödemesi yaptığınız sürece size bu hizmeti vermeye devam edecektir. Fakat ilk defa işe giriyor ve sigortanız ilk defa işlenecekse bunun için bir süre beklemeniz gerekmektedir.

SİGORTALI OLARAK 6 AYDAN SONRA KREDİ ÇEKMEK MÜMKÜN

Tüm bankalarda aynı süre zarfının geçerli olduğu 6 aylık sigorta zorunluluğuna tabii tutulan kişinin gün sayısını doldurmasıyla dilediği bankaya kredi başvurusu yapabilir. Bu doğrultuda gelir belgeniz ve gerekli birkaç evrakla birlikte gideceğiniz bankada size sunulan kredi seçenekleri arasından birini seçerek kredi alma şansına erişebilirsiniz. Çekebileceğiniz kredi miktarı tamamen maaş bordonuza ve kredi not değerinize bağlı olarak size sunulmakta olup bu miktar 10.000 TL ile 50.000 TL arasında da değişiklik göstermektedir. Buna bağlı olarak günümüz şartlarında aylık olarak kredi taksitini en fazla ne kadar vereceksiniz ve kaç vade olacak buna göre tüm detaylandırmanızı yaparak kredinizi çekebilirsiniz.

İŞE YENİ GİRMİŞ VE 6 AYINI DOLDURANLARA KREDİ İÇİN BANKA ÖNERİSİ

Bu şartlar altında veya genel olarak söylemek gerekirse, günümüz şartlarında bankacılık sektöründe ki hiçbir bankaya bu daha iyi demek yanlıştır. Buna hitaben günümüzde en iyi banka diye tabir edilen bir bankanın daha önceleri çok kötü bir banka olması söylentileri buna en büyük örnektir. Bu yüzden kredi çekecek olan kişinin o anki bankanın faiz oranlarına bağlı olarak ve aynı zaman’da vadesine bağlı olarak seçeceği en uygun kredi veren banka, kişi için en iyi banka olarak görülmektedir. Çünkü kredi faiz oranları sürekli değiştiğinden ötürü her gün yeni iyi bir banka ilan edilmesi oldukça mantıksızdır.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Türkeri dedi ki:

    9 aydır çalışıyorum kredi çıkmıyor ve sigortamda düzenli olarak yatıyor ne yapmam lazım?

  2. admin dedi ki:

    Bu konuda desteği yalnızca bankalardan alabilirsiniz. Lütfen kredi çekmeyi düşündüğünüz banka ile bir konuşun. Mümkünse müşteri hizmetleri ile şubede görüşün.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık