Yeni Atanan Memur Kredi Alabilir mi?

Zorlu KPSS sınavı, tercihlerin yapılması derken yeni atanan memur için artık memurluk hayatı başlamış olur. 6 aydan 2 yıla kadar sürecek aday memurluk süresinin bitmesi ve onaylanmasıyla artık önünde hiç bir engel kalamayacaktır. Bankaların, kredi kullandırırken zorluk çıkartmadığı kesimlerin başında devlet memurları gelir. Öyle ki bankalar kefil taleplerinde memur şartı aramaktadırlar. Çünkü bankalar için memurlar çantada keklik desek yalan olmaz. Memurlar, her ay düzenli maaş aldıkları için ve iş garantileri oldukları için bankaların en çok sevdiği müşteri kesimidir. Peki yeni atanan memur kredi alabilir mi?

Yeni Memurun Kredi Kullanmasında Hiç Bir Engel Yoktur

Yeni atanan bir memurun bankadan kredi kullanabilir. Başvuruda hiç bir engel yoktur. Yeter ki memurluktan önce ki bankacılık işlemlerinde sorun yaşamamış olmasın ve kredi notu kullanılabilecek seviyede olsun. Yeni memurlara kredi verecek en kolay banka ise maaş aldığı bankadır. Maaş yazısına gerek kalmadan talebine cevap verecek ve onayı yapılacaktır. Yeni memurların her ay maaşından taksit tutarı kesilecektir. Şunu da belirtelim ki aday memur bile olsanız bankalardan kredi kullanabileceksiniz.

Aday Memur Kredi Çekebilir mi?

Aday memur kredi çekebilir mi? Aday memurun kredi kullanmasında hiç bir engel yoktur. Maaş bordronuzu bankaya sunmanız yeterli olacaktır. Ancak memurluğa atanmış ve iş başı yapmamış olan memurlar kredi kullanamayacaklardır. Çünkü maaşları henüz başlamadığı için bankaya gelir belgesi sunamayacakları için talepleri geri çevrilecektir.

Yeni Memurlar Her Bankadan Kredi Çekebilir?

Yeni memurlar, dilerse maaş aldığı banka yerine başka bankalardan da çekebileceklerdir. Bunun için de maaş yazısı ve kimlik bilgilerini bankaya vermesiyle onaylanacaktır. Bankalar, maaşında kesinti olmayan, kredi notu kullanmaya elverişli olan memurlardan kefil talep etmeyeceklerdir.

Yeni Memur Ne Kadar Kredi Kullanabilir?

2019 yılı devlet memur maaşlarını incelediğimizde  bekar ve lise mezunu olan yeni bir memur yaklaşık 2400 lira maaş almaktadır. 2400 lira maaş alan bir yeni memurun 48 ay vadeli 70 bin liraya kadar tüketici kredisi kullanabileceğini unutmayınız.