Yavuz Sultan Selim Köprüsünden Geçmeyen Tırlara Ağır Ceza

Tır, kamyon, otobüs gibi araçlar için mecburi geçiş köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsünün geçiş fiyatının 164 lira olmasıyla, ağır tonaj araç sahipleri Fatih Sultan Mehmet köprüsünden geçerek 164 lira yerine 92 lira trafik cezası ödemekteydi. Ancak Ulaştırma Bakanından ağır tonaj araç sahiplerine kötü haber geldi.

164 TL Geçiş Ücreti Yerine 92 TL Trafik Cezasına Razılar

Bilindiği gibi Yavuz Sultan Selim Köprüsünün tamamlanmasından sonra ağır vasıta olarak adlandırdığımız tır, kamyon, otobüs, tanker gibi araçların sadece Yavuz Sultan Selim Köprüsünden geçişine izin veriliyordu. Ancak yeni açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsünden geçiş ücreti 164 lira olunca ve ağır vasıta sahipleri tarafından çok bulununca ceza ödemeye razı oldular ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden geçmeye devam ettiler. Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden geçen ağır vasıtalara 92 lira trafik cezası ödüyorlardı. Ağır vasıta araç sahipleri ise 164 lira ödemektense 92 lira trafik cezasına razı oldular ve hatta 72 lira kara geçtiklerini savundular.

Yavuz Sultan Selim Köprüsünden Geçmeyen Ağır Vasıtalara 10 Kat Trafik Cezası Geliyor

Ağır vasıta sahiplerinin yeni planları çok fazla işe yaramayacak gibi. Çünkü Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, FSM Köprüsünden geçenlere yazılacak trafik cezasının 10 katı olacağı ve ayrıca 10 kat ceza dışında trafik cezası ödeyeceklerini belirtti. Bakanın ifadesine göre artık Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden geçen ağır vasıtalara 10 kat ceza olan 920 TL ve normal trafik cezası olan 92 lirayla beraber 922 lira ceza ödeyeceklerini belirtti. Bakan Arslan, yapmış olduğu açıklamada ” Kimse kusura bakmasın, kimse uyanıklık etmesin. Düzen, kural hepimiz için geçerli, hepimiz kurallara uymak zorundayız. Zararlı da çıkmasınlar, mağdur da olmasınlar. Biz insanımızın mağdur olmasını istemeyiz.” dedi. 10 kat ceza ve normal trafik cezalarıyla 922 lira ödeyecek olan ağır vasıta şoförleri ise yeni cezalardan sonra  kendileri için belirlenen Yavuz Sultan Selim Köprüsünü tercih edeceklerine inanılıyor.