Yapı Kredi SMS Kredi Başvurusu | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Yapı Kredi SMS Kredi Başvurusu

Yapı Kredi SMS Kredi Başvurusu

Yapı Kredi SMS Kredi Başvurusu 

Kredi başvurusu için artık tek tek  bankalara gitmeye gerek yok. İnternet ortamı artık cebimizde telefonlarımıza kadar girdi ve sms yolu ile rahat bir şekilde kredi başvurumuzu yapabiliyoruz. Hangi banka hangi krediyi veriyor akıllı telefonlarınızdan bakabilir ve ardından belirtilen numaralara kısa mesaj gönderilerek başvuru yapılabiliyor.

Türkiye’nin öncü bankalarından olan Yapı Kredi de uzun süredir Sms ile destek veriyor ve kredi başvurularınızı rahatlıkla dakikalar içerisinde yapabiliyorsunuz. İhtiyaçlarınıza uygun krediyi bulduktan sonra, kredi faiz oranlarını öğrenmelisiniz. 36 aya kadar taksit seçenekleri kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz. Detaylı bir şekilde Yapı Kredi Sms ile  başvuru nasıl yapılır onu anlatalım. Öncelikle ne kredisi çekmek istediğinize karar verin. Daha sonra Yapı Kredi de böyle bir kredi olup olmadığına bakın. Örnek verecek olursak Bayram kredisi ya da İhtiyaç Kredisi gibi TC kimlik numaranız aylık net geliriniz arasında birer boşluk bırakmalısınız. Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra 4411’e mesaj göndermeleri gerekiyor. İhtiyaç kredisi için BIREYSEL yazmanız gerekiyor. Hangi kredi ne kadar sürede cevaplanıyor? Kredi çeşidine göre bu farklılık gösteriyor. Genel olarak Bireysel krediler çok kısa süre içerisinde onaylandı ya da kredi olumsuz diye bilgilendirme yapılıyor.

Krediniz olumlu ya da olumsuz her şartta size mesaj geliyor ve bilgi sahibi oluyorsunuz. Eğer krediniz onaylanırsa cep telefonunuza gelen onay mesajı ile en yakın şubeye gitmeniz gerekiyor. Bankadan sizden bir takım evraklar istenecek ikametgah, aylık gelir belgeleri gibi maddi durum ila alakalı belgeleri de bankaya teslim etmeniz gerekiyor. Size Sms ile gelen onay aslında gerçek onay değil ön onay olarak bilinmektedir. Ön onayı aldıktan sonra bankadan son onayı almak zorundasınız. Aslında kredi tutarınız hesabınıza yatırılır ancak son onayı geçmediği için kullanılmasına izin verilmez. Son onay işlemi daha kısa sürmektedir. Sizden istenen belgeleri tamamlamanız ardından kredinizde hızlı bir şekilde onaylanacaktır. Yapı Kredi bankasından kredi çekmek için şubeye  gitmeden hızlı bir şekilde sms ile başvuru yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. yigitbayraktar dedi ki:

    Yapı kredi bankası elalemin faturasını ödetiyor, güvenlik sms’i gelmiyor mu deyince her işlemde değil diyor sizin güvenlik anlayışı sıfır.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık