Yapı Kredi Müşteri Numarası Öğrenme

Müşteri numarası, bankaların müşterileri için özel olarak belirledikleri ve her müşteri için farklı numaralardan oluşan banka kimlik numarası olarak da adlandırabileceğimiz numaralardır. Bir çok bankanın internet ve mobil bankacılık sistemlerine girişlerde müşteri numarası bilgileri girilmesi gerekmektedir. Türkiye’nin en büyük özel bankası, sermaye büyüklüğüne göre ülkemizin 4.büyük özel bankası ve ülkemizde en fazla kullanılan kredi kartına sahip Yapı Kredi Bankası müşteri numarası nasıl öğrenilir?Sorusuna cevaplar vermeye çalışacağız.

İçerikler

Yapı Kredi Bankası Şubelerinden Müşteri Numarası Öğrenilebilir

Yapı Kredi Bankası müşteri numarasını öğrenmenin yollarından biri banka şubelerinden yardım almaktadır. Kimlik belgenizle veya herhangi bir Yapı Kredi kartınızla, bankanın şubelerinin birine müracaat ettiğinizde müşteri numaranızı hemen öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Telefon Bankacılığı İle Müşteri Numarası Öğrenilebilir

Yapı Kredi Bankası müşteri numarası öğrenmenin diğer bir yolu da Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığıdır. Bankanın 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralı telefon bankacılığını arayarak da müşteri numarası öğrenilmiş olur. Müşteri temsilcisiyle yapılacak görüşmelerde müşteri temsilcisi güvenlik açısından soracağı sorulara doğru cevap verildiğinde müşteri numarasını söyleyecektir. Dilerseniz müşteri numaranızı, bankanızda kayıtlı e-posta adresine gönderilmesini de talep edebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi ve Banka Kartlarında Müşteri Numarası Yazmıyor

Yapı Kredi Bankasına ait vadesiz hesap kartları ve kredi kartları incelendiğinde kart üzerinde müşteri numaraları yazmamaktadır. En büyük yapılan hatalardan biri kart üzerinde ki 16 rakam içinde müşteri numarasını aramaktır. Halbuki ki ister vadesiz hesap kartı olsun isterse kredi kartı olsun üzerilerinde yazan 16 rakam sadece o kartların numaralarından başka bir şey değildir. Bazı bankalarda (Ziraat Bankası, İş Bankası), vadesiz hesap kartlarında, kart sahibinin isminin olduğu yerin hemen altında kişinin müşteri numarası yazmaktadır. Ancak piyasalarda olan Yapı Kredi vadesiz ve kredi kartlarda müşteri numarası uygulaması bulunmamaktadır.

İnternet Bankacılığı Kullanarak Müşteri Numarası Öğrenme

Yapı Kredi Bankası internet bankacılığı şifresiyle giriş yapanlarda müşteri numaralarına erişebilirler. Bunun için internet bankacılığı girişinde T.C kimlik numarası bilgisi ve giriş şifresiyle giriş yapıldıktan sonra hesaplarım bölümünden bana ait bölümünden müşteri numarasına erişilebilmektedir.

Son olarak şunu da belirtelim ki bankalarda vadesiz hesabı olanlara müşteri numarası verilir. Ancak bankalarda vadesiz hesabı olmayan ancak o bankanın kredi kartını kullanan kişilerin müşteri numarası olmayabilir. O kişiler EFT yoluyla, banka şubelerinden, ATM noktalarını kullanarak kredi kart borçlarını ödeyebilir.