Wowwo ile Senetle Otomobil Alma

Ülkemizde taksitle otomobil almanın yolları arasında, bankalardan taşıt kredisi kullanmak ve faizsiz satış sistemiyle ortaya çıkan Fuzulev, Eminevim gibi organizasyon ücreti dışında ücret ödenmeyen faizsiz otomobil alışı bulunmaktadır. Banka kredisiz, sadece senet imzalanarak taksitle otomobil almanın diğer bir yolu da Woowo’dur. Ülkemizde yeni başlayan bir otomobil alam sistemi olan Woowo sisteminin nasıl çalıştığı ve nasıl otomobil alınacağı hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Senetle 24,30,36 Ay Vadeli Seçeneklerle Otomobil Alınmaktadır

Yeşil Holding’e ait olan E-Ticaret firmasının Wowwo.com adresine giriş yapıp sitede sergilenen araçlardan ikinci el ve sıfır kilometreli aracı seçiyorsunuz. Sitede tüm araçların fiyatları ve teknik donanımları hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır. Aynı otomobillerini satmak için otomobil sitelerine ilan verenler gibi düşünün. Buradan beğendiğiniz aracın, sitede belirtilen fiyatının en az yüzde 25’i kadar peşinat vermek zorundasınız. Şubesi İstanbul’da olan firmaya kadar gidip vade süresi 36 aya kadar olan vade seçenekleriyle senet imzalayıp otomobilinizi alıyorsunuz.

Peşinat Tutarı En Az Yüzde 25’tir

Vade seçeneklerinin maksimum vade süresi 36 aydır. Dileyen bu vade süresini düşürebilir. Yine peşinat olarak da yüzde 25’den daha fazla da ödeme yapılabilir. Banka kredileriyle uğraşmak istemeyen kişiler için biçilmiş bir kaftan diyebiliriz. Ancak hemen belirtelim ki öyle herkese senet karşılığı otomobil verilmemektedir. Kişinin gelir belgesi olması ve en önemlisi de kredi notunun uygun olması gerecektir. Aynı Evkur sitesinden senetle cep telefonu alındığı gibi bir sistem burada da mevcuttur.

Wowwo.com Üzerinden Nasıl Otomobil Alınır?

Gelelim vadelerine göre senetle alınan otomobillere ne kadar faiz ödenecek. Önce siteye giriş yapılacak. Beğendiğiniz aracın sayfasına girdikten sonra SENETLE AL bölümüne giriliyor. Açılacak ekranda ödemeniz gereken en az peşinat tutarı yer almaktadır. Dilerseniz peşinat tutar çubuğunu kullanarak veya yazı ile giriş yaparak daha fazla ödemek istediğiniz peşinatı belirtmeniz gerekir. Açılacak ekranda 36 ay, 24 ay vade ile satın almanız durumunda ödemeniz gereken aylık taksit ödemeleri karşınıza çıkacaktır. Bir örnek vererek konumuzu bitirelim. Diyelim ki 47.900 lira peşin fiyatı olan bir otomobil için en az peşinat tutarı olan 11.975 lirayı ödedikten sonra 36 ay vade ile satın alınmak istenildiğinde aylık taksit tutarları 1.380 lira olacaktır. 24 ay vadeli alımlarda ise aylık taksit tutarı 1871 lira olacaktır. Sistem de ne kadar taksit ödeyeceğiniz ve genel toplamda ne kadar faiz ödeyeceğiniz belirtilmektedir.