Wifi KYK Gov Tr KYK Portal Çıkış Sayfası

KYK Wifi, Kredi Yurtlar Kurumunda barınan öğrencilere verilen ücretsiz internet hizmetinin adıdır. KYK Wifi portal ise ücretsiz internet erişimini sağlamak için girilmesi gereken doğrulama sayfasının adıdır. Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrencilerin yaşamış oldukları şifre kaybetme, çıkış hataları hakkında detaylı bilgiler verip, çözüm yollarından bahsedeceğiz.

İçerikler

Şifre Alma ve Şifre Belirleme

Eğer ki Kredi Yurtlar Kurumunda kalıyorsanız ve ücretsiz internet hizmetinden faydalanmak istiyorsanız öncelikle şifre almanız gerekir. Sakın uyanıklık yapı da arkadaşınızın şifresiyle giriş yapmayın çünkü sistem aynı şifre ile birden fazla internete girişleri kabul etmiyor. Şifre almanın iki yolu vardır. Biri Turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifrenizi girerek KYK Wifi şifrenizi alabilirsiniz. Diğer yol ise kurum müdürlüğüne başvurmanız gerecektir. İmzalayacağınız sözleşme ile kurum tarafından veya e-devlet tarafından almış olduğunuz şifreyi değiştirmeniz gerecektir. İmzalanacak sözleşmede, internete giriş yapılan sitelerin kaydının 6 ay boyunca sistem tarafından kaydının tutulacağı ve yasal takip süreçlerinde bu bilgilerin kullanılacağı maddeleri bulunmaktadır. Yeni şifreniz en az 6 en fazla 10 karakterli olup en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam girme zorunluluğu bulunmaktadır. Ayrıca Türkçe karakterli harfleri de şifre belirlemede kullanamazsınız. Belirlenen şifre sonrası tablet, cep telefonu gibi internet bağlantısı olan cihazlarla bağlantı yapabilirsiniz.

Şifreyi Kaybetme

Sakın şifrenizi unutmayınız ki unutursanız sizi zorlu bir süreç  bekleyecektir. Şifresini kaybedenler, kurum müdürlüklerine başvuracaktır. Ancak kurum müdürlüğünün zaten işleri başından aşkın olduğu için yeni şifre alam süresi uzayacaktır. KYK Wifi portalında doğrulama kodu veya şifremi unuttum gibi özellikler olmadığı için yeni şifre almak için kurum müdürlüğünün kapısını çalmak zorundasınız.

Giriş Hatası Alma

Giriş bilgileri doğru girilmesine rağmen kullanıcı adı ve şifre hatası veriliyorsa bu hata sık sık değişen sistemden kaynaklanmaktadır. Sitemin yenilenmesini beklemek gerekir. Ayrıca bu tür hataları genellikle ilk kez yeni şifresiyle girenler bu hatayı alırlar. Ancak endişe edilecek bir şey yoktur ve kısa sürede bu hata düzelecektir.

KYK Wifi Çıkış Hatası

KYK Wifi kullananların karşılaştığı en sık hatalardan biri de çıkış hatasıdır. Sistemden çıkış yapamayanlar, cihazlarının internet bağlantılarını kapatabilirler. Hata devam ediyorsa cihazın açılıp kapanmasıyla çıkış hatası düzelecektir. Çıkış hatası almayan ve internet ile işi bitenlerin mutlaka sistemden çıkış yapmaları gerekir. Çünkü çıkış yapmadan bir başka cihazla aynı şifreyle giriş yapamazsınız. Maksimun giriş hakkınız doldu, birden fazla cihazla giriş yaptınız gibi hatalar alınacaktır. Yine çıkış hatalarında yaşanan diğer bir sorun ise zaman aşımıdır. Bir internet sitesinde sistemin belirlediği süre aşımı yapıldığında zaman aşımı yaşanacaktır. Bunun için tekrar sisteme giriş yapılması gerecektir.