VakıfBank Kredi Hesaplama | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


VakıfBank Kredi Hesaplama

Vakıf Bank Kredi Hesaplama ve benzer durumlar da gerekli şartlar.

Belirli dönemlerde farklı nedenlerle insanlar ya da kurumlar nakit ihtiyacı duyarlar. Bunun miktarları farklı olabilir. Ev almak, bir borcu ödemek, eğitim masraflarını karşılamak, araba sahibi olmak gibi nedenlerle kredi almaya ihtiyaç olunur. Bankalar da bu nakit ihtiyacını gidermek için belli evrak ve ödeme şartları ile ödenen miktara faiz ekleyerek nakit vermektedirler.  Genel olarak bankalar bireylere ve kurumlara şartlar sunarlar.

Bankadan Kredi Çekme Şartları

Bankalar müşterileri için toplu para çıkışında bulunmadan önce birtakım ödeme garantisi isterler. Bu ödeme düzeli yapılacağına dair bir gelir belgesi ve ödeme düzensizlikleriyle problem olup olmaması gibi koşullardır. Bu anlamda bankalar kredinin geri ödenmesinde risk oluşturacak faktörler olması halinde kredi vermeyi zor hale getirebilmektedir. Kredi notu bu bakımdan önemlidir. Kredi notu bireylerin geçmişteki bankalarla olan ödeme geçmişine ve hali hazırdaki bor durumu vs. özelliklere göre verilen bir puandır. Bu puan bankaların dikkate aldıkları önemli bir puandır. Diğer yandan kurumlar için düşünürsek, iş yeri sahibi ya da ortakların geçmiş kredi durumları, şirketle ilgilenip ilgilenmedikleri, diğer firmalara yapılan ödemelerin düzenlilik durumu gibi etkenler kredi alma şartı içerisinde öne çıkanlardır.

Vakıf Bank İhtiyaç Kredisi

Uygun ihtiyaç kredisi imkânı sağlayan Vakıf Bank 24 ay vadeli ve 10.000 ₺  kredi hesaplama örneği şu şekildedir: %1,25 faiz oranı, 50 ₺ kredi masrafı 499,24 ₺  aylık ödeme 12.031,76 ₺ geri ödemeli şekilde banka kredisine başvuru yapılabilir.

Vakıf Konut Kredisi

Ev satın almak isteyenlere yönelik Vakıf Bank konut kredisi hesaplama örneği şu şekildedir: 120 ay vadeli 80,000 ₺ ev kredisi için  %1,11 faiz, 400,00 ₺ kredi masrafı, 1209,63 ₺ aylık ödeme miktarı ve 145.555,60  ₺ geri ödeme ile başvuru yapılabilir.

Vakıf Bank Uygun Taşıt Kredisi

Araba satın almak isteyenler için uygun Vakıf taşıt kredisi fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Örnek kredi hesaplaması:  50.000 ₺  24 ay geri ödemeli,  %1,20 faiz, 0,00 ₺ kredi masrafı, 2.478,85  ₺ aylık ödeme, toplamda 59.492,40  ₺ geri ödemeli ve 9.500 ₺ civarı faiz miktarıyla avantajlı başvuru yapabilirsiniz.
Banka Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bankalara kredi başvurusu kabul edildikten sonra banka seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu geri ödemenin durumudur. Yani banka faiz oranları her bankada değişmekle beraber kredi çekilecek bankayı seçerken bütün olarak değerlendirme yapmak gerekir. Bazı bankalar diğerlerine göre yüksek faiz olsa da diğer avantajlarla bu açığı kapatabilir. Bunun yanında kredi çektikten sonra ödeme süresini ya da aylık ödeme miktarını olabilecek en fazla seviyede tutmanız tavsiye edilir. Böylece uzun vadede daha az faiz eklenmesini ve geri ödemenin çok daha az olmasını sağlarsınız. Ancak ödemenizi zorlayacak riske de girmemek gerekir. Vakıfbank kredi hesaplama işlemini sizlere anlatmak için en uygun dili kullanmaya çalıştık. Umarım faydalı olmuştur. Ayrıca Vakıfbank kredi başvurusu yapmadan önce bu linkten hazırladığımız yazıya bakabilirsiniz. Aklınıza takılanları da o konu altında sorabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. bizimgastecom dedi ki:

    Yapı Kredi ve Vakıfbank Faiz Oranlarını İndirdi deniyor. doğru mu acaba? şubeden mi öğrenebilirim.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık