Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açma | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açma

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açma

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Gelişen teknolojiyle beraber tüm kurum ve kurumsal faaliyetler artık internet ortamına taşındığı için bir çok işlerimizi bilgisayar ve cep telefonları sayesinde rahatlıkla ve çok kısa bir sürede halletmeye başladık. Bu gelişmelerin en çok görüldüğü alanlardan biri de bankalardır. İnternet bankacılığı sayesinde artık banka şubelerine gitmeden  internet bağlantısı olan bilgisayar ve akıllı cep telefonları sayesinde yapabilmekteyiz. Bu yazımızda da Vakıfbank internet bankacılığı ve internet bankacılığı açma konusuna değineceğiz.

Yukarıda da belirtiğimiz gibi internet bankacılık sayesinde banka şubelerinde yapılabilecek tüm bankacılık işlemlerini yapar hale geldik. Hatta mesai saatleri dışında bile bankacılık işlemlerini yapabilmekteyiz. Kredi, kredi kartı, banka kartı başvuruları yapabilir, havale, eft transferleri yapabildiğimiz gibi harç, kira, fatura ödemeleri gibi bir çok bankacılık işlemlerini yapabilmekteyiz.

Gelelim Vakıfbank internet bankacılığını şifresi nasıl alınır? Önce Vakıfbank’ın web adresine giriş yapıyoruz ve açılan ekranın sağ üst köşesinde bulunan internet bankacılığı menüsüne giriş yapıyoruz. Bu menüde karşımıza dört seçenek çıkmaktadır. Bireysel, ticari, şifre al ve internet müşteri ol seçenekleri çıkacaktır. Bireysel ve ticari seçenekleri daha önceden internet bankacılığı şifresi almış olanlar için geçerli olan seçenek olup müşteri numarası ve şifre bilgileri girildiğinde Vakıfbank internet bankacılığına erişilmiş olacaktır. Şifre al seçeneğini tıkladığınızda ise aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi seçenekler çıkacak ve şifre alınmak istenilen bankacılık ürün ve hizmetler işaretlenecektir.

 

Vakıfbank İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığı müşteri olmak isteyenleri ilgilendiren seçenek ise en alt kısımda bulunan internet müşterisi ol seçeneğidir. Bu seçeneğin ıklanmasıyla beraber açılacak ekranda kredi kart bilgileri veya banka kart bilgileriyle giriş seçenekleri çıkacaktır. İster kredi kart numaranızı isterseniz bankomat kart numaranızı girerek işleme devam edeceksiniz. Girilen kart bilgileri sonrası açılacak yeni ekranda kredi kart ve bankomat kartınızın son kullanma tarihi, şifre bilgileri istenilecektir. Bu bilgilerden sonra işlem devam edecek doğum tarihi bilgileri girilecektir. Tüm bilgiler doğru girildikten sonra sistem cep telefonunuza doğrulama mesajı gönderecektir. Gönderilecek doğrulama mesajının girilmesi sonrası da artık şifre belirlemeye gelmiştir. 8 haneli rakam ve harflerden oluşan şifre bilgileri girildikten sonra artık internet şifrenizi almış olacaksınız.

Bu şifreyi artık Vakıfbank internet bankacılık sistemini kullanmaya başladığınızda sorulacak ve şifrenin girilmesiyle beraber cep telefonunuza güvenlik kodu gönderilecektir. Güvenlik kodunun girilmesiyle beraber artık Vakıfbank internet şubesini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İmza Sirküsü Örnekli Açıklama başlıklı makalemizde imza sirküsü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık