Vakıfbank Altın Çağı Hesabı

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı, gram cinsinden altın alınıp satıldığı, vadesiz altın yatırım hesabıdır. Bu hesapta biriken altınlarınızı dilediğiniz zaman alım satım yapabilir,  altın kurunda ki değişikliklerden etkilenip, Vakıfbank tarafından faiz verilmemektedir.

İçerikler

Altın Çağı Hesabının Özellikleri

Altın Çağı Hesabı, 0.01 gram ve üstü altın alım satımı yapılmaktadır. Vakıfbank, Altın Çağ Hesabından hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Sanal bir altın yatırım hizmeti olduğu için fiziki altınlar gibi kaybolma, çalınma riski ve kiralık kasa masrafları bulunmamaktadır. Altın alım ve satımlarımızı Vakıfbank şubelerinden, internet bankacılığı ve Vakıfbank ATM noktalarından gerçekleştirebilirsiniz.Yine bankanın saymış olduğumuz bankacılık noktalarından da Altın Çağı Hesabı açtırılabilir.

Altın Çağı Hesabı Altın Alım Talimatı

Vakıfbank’ın Altın Çağı Hesabında altın alımlarında, bankanın hangi kanalını kullanırsanız kullanın Vakıfbank’ın belirlemiş olduğu altın kur değerine göre alım satım yapabilirsiniz. Alım ve satımlar Türk lirası üzerinden yapılmaktadır. Dilerseniz düzenli altın alım talimatı verebilir ve belirlemiş olduğunuz tarihlerde vadesiz hesaplarınızdan ve Vakıfbank kredi kartlarından düzenli altın hesabı alımı yapılabilir.Düzenli altın alım talimatı minimum 100 lira ve maksimum 950.000 liraya kadar talimat verebilirsiniz. Yine gram cinsinden vereceğiz altın talimatlarında minimum 1 gram ve maksimum 10.000 grama kadar talimat verebilirsiniz. Verilecek talimat sonrası, talimat günü geldiğinde saat 16.00 – 18.00 saatleri arasında alım yapılacaktır. Verilen talimat tarihi hafta sonuna gelirse ilk çalışma mesai gününde alım yapılacaktır.

Altın Çağı Hesabı Nasıl Takip Edilir?

Altın Çağı Hesabınızda ki altınların son durumlarını takip etmek için ATM noktalarında Hesap İşleri menüsünden Altın Çağı Altın Hesabı bölümünden takip ve kontrol edebilirsiniz. Yine Vakıfbank internet bankacılığını kullanarak da Yatırım Hesapları bölümünden Altın Çağı Hesap bölümünden altın hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

Altın Çağı Hesabı Nasıl Kapatılır?

Vakıfbank Altın Çağı Hesabında ki 100.000 liraya kadar olan altın yatırımlarınız Mevduat Sigorta Fonu garantisi altındadır. Son olarak Altın Çağı hesabını kapatmak için de Vakıfbank şubeler, ATM noktaları ve internet bankacılığı aracığıyla kapatabilirsiniz. Ancak altın çağı hesabınız kapatabilmek için hesabınızın bakiyesi 0 olması gerekir.