Vadeli Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Vadeli Altın Hesabı Nedir? Ne İşe Yarar?

Vadeli Altın Hesabı Ne İşe Yarar?

Altın hesabı ile ilgili olarak son zamanlarda bankalar oldukça farklı ve fazla çalışmalar üretmeye ve ortaya çıkarmaya başladı. Özellikle mobil yaşantının ve teknolojinin de yoğunlaşması ile her yerden anlık yapılan işlemlerin bankalara yansıması, durumun daha aktif ve daha güçlü olarak karşımıza çıkmasını sağlıyor. Altın hesabı açarak, bankada kendinize has bir para birikimi yapabilirsiniz. Bu birikim ile birlikte hem kazancınız artar, hem de paranız değerini yitirmemiş olur. Vadeli altın hesabı açma işlemleri için, uzun vadeli gelir kaynağı düşünüyorsanız kesinlikle bu yazımızı okumalısınız!

Vadeli Altın Hesabını Tanıyalım

Bankaların, müşterilerine daha fazla hizmet sunması ve sundukları işlem hacmini geliştirmek için yaptığı çeşitli çalışmalar var. Bunlardan biri de altın hesabı oluyor. Bu hesapta paranız günün altın değerine göre birikiyor. Yani 50 TL değerinde bir altınınız varsa (örneğin), altın yükseldiği zaman bu altınınızı satabiliyor ve o günün karına uygun getiri sağlayabiliyorsunuz. Faiz getirisi elde etme imkanı da sağlayabileceğiniz için, bu kapsamda da oldukça uygun getirilere sahip olabilirsiniz tabi. İşte burada da vadeli altın hesabı devreye giriyor ve ortaya bir vadeli mevduat kazancı dahil oluyor. Altın yatırımını sıfır risk mantığı ile yapmanıza olanak sağlayan bu sistemi kullanarak, uzun vadede oldukça profesyonel çalışmalar yapabilirsiniz.

Asgari Altın Miktarı Önemli!

Bankalar genellikle vadeli altın hesabı açmak için asgari bir yatırım bedeli istiyor. Yani bu konuda ortaya çıkarılacak olan pek çok çalışma var. En az 10 gram altın ile açılacak olan bu hesap, fiyatların yükselmesi durumunda karınızı artıracaktır. Aynı zamanda daha da farklı bir yatırım desteği sağlayacaktır. Banka ile ilgili olarak yapacağınız bu hesaplarda, minimum vade süresi 6 aydan başlıyor (çoğu bankada). Bu yüzden elde edeceğiniz gelir ile ilgili çalışmalar yapmaya devam edebilirsiniz. Stopaj kesintisi genellikle %15 oranında olacağı için, banka bu konuda size net kar oranını söyleyecektir.Bir önceki yazımız olan Bankalar ve Kredi Notları başlıklı makalemizde BANKALAR, kredi notu ve kredi notu ve bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık