2017 En Ucuz Trafik Sigortası Hangisidir? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Uygun Fiyata Trafik Sigortası Yaptırın

Uygun Fiyata Trafik Sigortası Yaptırın

2016 yılında trafik sigortalarına yapılan kazasız araçlarda %160, kazalı araçlara yapılan %300 oranında ki zam sürücüleri en ucuz sigorta acentesi arama telaşına düşürdü. 2017 En Ucuz Trafik Sigortası Hangisidir?Makalemizde araç sürücülerine 2017 yılında en ucuz sigorta tekliflerini sunan sigorta şirketlerini nasıl bulabilecekleri hakkında bilgi vereceğiz.

Trafik Sigortası Zorunludur

Ülkemizde tüm araç sahipleri araçlarına trafik sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır. Trafik sigortası yaptırmayan araç sahipleri, süresi dolan araç sigortalarını yaptırmak istediğinde hem zamlı tarifeden ödeme yapmak zorunda kalacak hem de trafik polislerinin yapacakları kontrolde yakalanırlarsa araçları çekilecektir. Araçlara yapılan trafik sigortalarında ki amaç yaşanacak kazalarda ölen, yaralanan sürücü ve yolcuların sağlık ve araç sigortalarını karşılamaktır. Kazalarda ölenlere ise sigorta şirketleri ölüm tazminatı vermektedir. Şunu hemen belirtelim ki kaza sonrası sigorta şirketleri kaza yapan müşterilerinin araçlarına değil karşı aracın hasar masraflarını karşılamaktadır. Yine karşı tarafın sigorta şirketi de sizin aracınızı hasarlarını karşılamaktadır.

Aynı Model Araçlara Sigorta Şirketleri Niçin Farklı Fiyatlar Vermektedir?

Aynı model ve motor silindir araçlara sigorta şirketlerinin farklı fiyatlar vermesinin nedeni ise trafik sigortası yerine kasko, yangın sigortası yaptırmak istemeleri veya aracın yapmış olduğu kaza sayılarına göre farklı fiyat tarifeleri ortaya çıkmaktadır. En basit bir örnekle son üç yılda hiç kaza yapmamış 7. basamakta olan araç  ile son bir yılda üç kez kaza yapmış 1. basamaktaki bir aracının zorunlu trafik sigortası bedelleri farklı olmaktadır.

Trafik Sigorta Teklifleri Alma

Gelelim 2017 yılında en ucuz trafik sigorta teklifleri nasıl öğreneceğiz.  Bu siteye tıklayarak açılan pencereye T.C kimlik numaranız, kimlik tipiniz (T.C, vergi kimlik numarası, yabancı kimlik numarası), aracınızın plakası ve doğrulama kodunu girdikten sonra TEKLİF AL butonuna basınız. Sistem, sigorta şirketlerinin vermiş olduğu teklifleri aramaya başlayacak. Kısa bir süre sonra da sigorta şirketlerinin aracına teklif etmiş olduğu trafik sigorta bedelini öğrenmiş olacaksınız.

 

Sigorta Paketinin İçeriğine Dikkat

Yukarıda ki resimde de görüldüğü gibi sistem aracınıza trafik sigorta prim teklifleri sınan sigorta şirketlerini sıralayacaktır. Burada en uygun teklifi veren sigorta şirketleriyle görüşebilirsiniz. Ancak unutmadan söyleyelim ki sigorta şirketleriyle trafik sigortasının kapsadığı sigorta paketlerini mutlaka öğreniniz. Yine kaza durumunda sigorta şirketinin ödeyeceği primleri de dikkate almanızda fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan Halkbank Kredi Yapılandırması başlıklı makalemizde halkbank kredi, Halkbank Kredi Yapılandırma ve kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık