Türkiye’nin En Zenginleri Belli Oldu

Forbes dergisi, Türkiye’nin en zengin 100 kişisini açıkladı. Forbes dergisine göre 2019 yılında zengin Türk iş adamlarının ortalama servetleri 872 milyon lira artış gözlendi. Yine geçen sene yayınlanan listeye bu yıl 22 kişi eklendi.

Osman Kibar, İlk 10 İsim Arasına Girdi

Listenin 10.sırasında Doğuş Holding’in ve Garanti Bankası’nın yönetim kurulu başkanı Ferit Şahenk yer aldı. 1 milyar 900 milyon dolarlık servetiyle Türkiye’nin ilk 10.adamı olarak listeye girdi. Listenin 9.sırasında ise Osman Kibar yer aldı. Samumed ile yaşlanmayı durdurmayı ve kelliğe çare bulmayı vaat eden Osman Kibar, 2 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin 9.adamı oldu. Listenin 8.sırasında ise Suna Kıraç yer aldı. Vehbi Koç’un kızı ve Koç Holding Yönetim Kurulu başkan vekili olan Suna Kıraç da 2 milyar dolarlık servetiyle listede 8.sırada yer aldı.

Erman Ilıcak Bir Basamakta Daha Aşağı İndi.

Doğuş Holding’in ve Garanti Bankası’nın yönetim kurulu başkanı Ferit Şahenk ise 2 milyar 100 milyon dolarlık servetiyle Forbes dergisinin listesinde 7.sırada yer aldı. 6.sırada ise tanıdık bir isim olan Rahmi Koç yer aldı. Emekliye ayrılan ve  Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı  olan Rahmi Koç, 2 milyar 200 milyon dolarlık servetiyle listede 6,sırada yer aldı. 2014 yılında yılın iş adamı seçilen ve   Rönesans Holding Başkanı olan Erman Ilıcak ise 2 milyar 300 milyon dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin 5. iş adamı olarak listeye girdi. Listenin 4.sırasında ise Enka Holding Fahri başkanı olan Şarık Tara yer aldı. Şarık Tara, 2 milyar 300 milyon dolarlık servetiyle listede 4.sırada yer aldı

Türkiye’nin 1 Numarası Murat Ülker Oldu

Gelelim Türkiye’nin ilk 3 ismine. Koç Holding’in kurucu Vehbi Koç’un en büyük çocuğu olan ve Koç Holding yönetim kurulu üyesi olan  Semahat Arsel, 2 milyar 400 milyon dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin üçüncü ismi oldu. Listenin ikinci sırasında ise Hüsnü Özyeğin yer aldı. Finansbank’ın kurucusu olan ve Finansbank’ı sattıktan sonra Fibabank’ı kuran, Fiba Holding yönetim kurulu başkanı Hüsnü Özyeğin, 3 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin 2. ismi oldu. Ve geldik Türkiye’nin en zengin adamına. Ülker’in sahibi olarak bildiğimiz Yıldız Holding Başkanı olan Murat Ülker, 3 milyar 700 milyonluk servetiyle Türkiye’nin en zengin adamı olarak Forbes dergisine girdi.