Turkcell’in Müşterilerine Sunduğu Kim Aramış Hizmeti

Turkcell’in Müşterilerine Sunduğu Kim Aramış Hizmeti

Turkcell, ülkemizde en çok kullanılan ve en iyi hizmet veren şirketlerden biridir. Mobil hat hizmetinde birçok zorluğu aşmış ve kendini kanıtlamış olan Turkcell artık her türlü hizmetinde farkını belli etmektedir. Turkcell’in sunduğu kim aramış hizmetinden isteyen her Turkcell kullanıcısı faydalanabilmektedir. Bu sistemi kısaca açıklamak gerekirse sizi arayanları kaydedip sonrasında size bildiren bir sistemdir. Bu hizmeti almak için Turkcell müşteri hizmetlerini aramanız veya bir merkezine giderek bu işlemden faydalanmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Bu talebiniz sonrasında bu işlem kısa sürede halledilecektir. Bu hizmetten de bu şekilde faydalanma imkanınız olacaktır.

Bu hizmetin amacı bir gün şarjınız bütün ve telefonunuz kapalı veya telefonunuz bulunduğunuz konumda şebekeye erişemiyor ve servis dışı olarak görünüyor. Bu zamanlarda size ulaşmak isteyen ancak ulaşamayan kişilerin kimler olduğunu gösteren bir servistir. Sizi arayanları ve size ulaşamayanları sizin telefonunuz açıldıktan sonra SMS aracılığı ile bildiren sistemin hedefi size ulaşamayan bütün kişileri öğrenmeniz ve dönüş sağlayabilmenizdir. Turkcell Kim Aramış hizmetinden SMS yolu ile de faydalanmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemi KIM yazıp 2200 numarasına kısa mesaj olarak göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

Kim Aramış Servisi Ayrıntıları

Kim aramış servisi yukarıda da yazmış olduğumuz gibi hattınız kullanım dışındayken sizi arayıp ulaşamayan kişilerin kimler olduğunu sizlere belirten hizmettir. Ayrıca bu servisle birlikte hangi numaranın saat kaçta aradığını ve ne kadar sıklıkla aradığını da öğrenebilirsiniz. Bu hizmette sizi arayan numaraların listesi telefonunuz ulaşılır olduktan sonra sizlere SMS olarak belirtilecektir.

Turkcell Kim Aramış Hizmetinden Kimler Faydalanabilmektedir?

SMS yolunu kullanabilen ve hattını Turkcell’den temin etmiş olan, ayrıca da halen Turkcell kullanıcısı olan bütün vatandaşlar bu hizmetten faydalanabilmektedir.

Turkcell Kim Aramış Hizmeti Ücreti

Turkcell, bu hizmetini müşterilerine cüzi bir rakam karşılığında vermektedir. Kim aramış SMS hizmetinin ücreti aylık olarak 1,49 TL olarak verilmektedir. Bu hizmete bir kere abone olduğunuzda iptal etmediğiniz sürece devam edilir. Her ay sürekli talep etmeniz gerekmemektedir. Faturalı ya da hazır kartlı abonelerde fiyat farkı olmaz. Hizmet bitmeden iptal etmeniz durumunda ise geri bir ücret ödenmeyecektir. Bu hizmeti aylık olarak değil de bir defalık almak isteyenler için ise SMS bilgilendirmesi 39 kuruş olarak alınmaktadır.

Turkcell Kim Aramış Hizmeti İptali

Bu servisi iptal ettiğinizde servis hizmeti bitmemiş ise o ayın ücretini geri alamazsınız. Bu hizmetin iptali için ise; KIM yazıp 2200 Turkcel numarasına SMS yolu ile mesaj göndereceksiniz. Sonrasında ise 532 yani Turkcel müşteri hizmetlerini arayarak kim aramış hizmetinizi iptal ettirebilirsiniz. Eğer ki kim aramış servisinden ücretsiz faydalanan biriyseniz ve bu servisi iptal etmek istiyorsanız IPTAL KIM yazarak 7780’e ya da 2200’a göndermelisiniz. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız bu işlemi iptal etmenin diğer yolu ise yine 532 Turkcel müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. Bu servisi etkin kılmak ya da durdurma adımı 24 saat içinde en fazla 3 kere yapılabilmektedir. Bu işlemin bir diğer iptal işlemi ise Turkcel resmi sitesine girerek ve Turkcel kodunuzla hesabınıza giriş yaparak da yapılabilir. Servislerim seçeneğine girdiğinizde Kim Aramış hizmeti için iptal talebinde bulunabilirsiniz.