Turkcell Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi

Bilindiği üzere artık tüm bankalar kredi notu üzerine kredi işlemlerini sunmakta. Bunun için kredi notunuzun asgari puanın altında olmaması veya bir diğer deyişle kırmızı çizgide olmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde kredi başvurularınızın hemen hepsi olumsuz yanıtla sonlanacaktır. Bu nedenle banka müşterileri sürekli olarak Findeks web sitesi üzerinden kredi notlarının sorgulamalarını yaparak kredi çekmek üzerine atılımlar gerçekleştirmektedir. Bankaların müşterilerine 1’den 1.900’e kadar vermiş oldukları not ortalamalarına dayalı olarak işleyen kredi çekme konusu bu doğrultuda yüksek nota sahip olan kişilerin kredi başvuruları anında onaylanmaktadır. Findeks altyapısı ile işlem görmekte olan birçok farklı serviste bulunmaktadır. Bunlardan en sağlam ve en doğru bilgileri sunan servislerden biri de Turkcell Findeks Notu Öğrenme Servisi adı altında faaliyet gören kredi notu sorgulama servisidir. Kredi Kayıt Bürosu(KKB) tarafından geliştirilen yeni sistem neticesinde artık Turkcell aboneleri de Findeks kredi notu üzerine yapılan sorgulamaları rahatlıkla görebilmektedir. Turkcell’e atılan kısa mesaj doğrultusunda çok kolay ve hızlı bir biçimde kredi notunuzu öğrenebilmektesiniz.

TURKCELL FİNDEKS KREDİ NOTU ÖĞRENME SERVİSİ

Bu hizmetten faydalanmak için öncelikli olarak Turkcell hat abonesi olmanız şart. Bunun dışında sadece bir SMS ile doğrudan adınıza kayıtlı olan hat üzerinden Turkcell servisi hızlı bir şekilde Findeks’den aldığı doğru raporlar neticesinde size ait olan kredi notunu sunmaktadır. Yapılması gereken tek işlem telefonunuzun menüsünden kısa mesajlar bölümüne erişim sağlayarak burada oluşturacağınız yeni kısa mesaj ekranına T.C. KİMLİK NUMARANIZI boşluk DOĞUM YILINIZI yazarak 1122’e göndermeniz yeterli olacaktır. Akabinde çok kısa süre içerisinde Turkcell tarafından kredi notunuz ile ilgili bir SMS alacaksınız, SMS içerisinde kredi notunuza ilişkin bilgiler tarafınıza aktarılmaktadır.

Sadece T.C. kimlik numarası ve doğum yılınızı belirten bu kısa mesaj yolu ile kredi notunuz ile ilgili bilgilere anında ulaşabilmektesiniz. Bu işlemi kullanmak ücret gerektirmektedir. Turkcell Findeks kredi notu sorgulama servisini kullanmanın bedeli ise 9 TL olarak hattınızdan düşmektedir. Eğer faturalı hat kullanıyorsanız 9 TL faturanıza eklenecektir, eğer hattınız faturasız hat ise 9 TL bakiyenizden düşürülerek kredi notunuz size sunulmaktadır.

1 Yorum

Bir Cevap Yazın