Türk Telekom 2014 Yıl Sonu Karı | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Türk Telekom 2014 Yıl Sonu Karı

Türk Telekom şirketlerini büyütmeye devam ederek bu alanda ne kadar başarılı olduklarını bir kez daha ispatladı adeta. Şirket 2014 yılını da %94 kar ile kapattı.

Türk Telekom 2014 Yıl Sonu Karı

Şirketin KAP‘a yapılan açıklamasında 2014 yılı finansal performansına ilişkin tüm beklentilerini gerçekleştirdiğini açıkladı. Konsolide gelirler, yıllık yüzde 3,7 artış göstererek 13,6 milyar TL’ye yükseldi. Konsolide bazda kar (FAVÖK) 5 milyar TL’yi aştı. Yatırım harcamaları 2,1 milyar TL olarak gerçekleşti.

Türk Telekom

Türk Telekom

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan 2014 yılsonu sonuçları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Aslan, Türk Telekom Grubu olarak 2014 yılını sağlam operasyonel ve finansal sonuçlar elde ederek tamamladıklarını söyledi. Mobil ve geniş bantta müşteri tabanını arttırmaya çalıştıklarını kaydeden Aslan, “Genişletmeye devam ederken sabit sesteki kaybı da azalttık. Finansal olarak yatırımcılarımız ile paylaştığımız üç ana beklentiyi de gelir, FAVÖK ve yatırım gideri gerçekleştirdik” dedi.Bir önceki yazımız olan Yatırımcı Bu Hafta Ne Kazandı başlıklı makalemizde borsa, dolar ve euro hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık