Kredi Borçları Birleştirme | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Tüketici Kredisi ve Konut Kredisi Birleştirilir mi?

Tüketici Kredisi ve Konut Kredisi Birleştirilir mi?

Tüketici Kredisi Konut Kredisi İle Birleştirilebilir mi?

Bugün geldiğimiz nokta itibariyle birçoğumuzun aslıda kredilerle başının dertte olduğunu söylemek doğru olacaktır. Çünkü aldığımız her şeyi taksite bağladığımız gibi özellikle yüksek tutardaki rakamlarla sonuçlanan alışverişlerimizi de yine kredi çekerek kapatma yolunu tercih ediyoruz. Aslında buna bizi sistemin iteklediğini söylemek doğru olacaktır.çünkü ev alacaksak araba alacaksak ya da bunların tarzında bir alıp yapacaksak hemen krediye başvuruyoruz.

Çoğumuzun kredisi var ancak tüketici kredi sahiplerinin ise merak ettikleri konuların başında acaba tüketici kredimi konut kredisiyle birleştirebilir miyim birleştiremez miyim sorusudur.  İsterseniz dilimizin döndüğünce bu sorunun yanıtını sizlere vermeye çalışalım. Bir kere konut kredilerinde ödenecek kredinin miktarı evin değerine göre hesaplanır dolayısıyla bu hali hazırda bulunan ihtiyaç kedilerinizle birleştirilmesine olanak vermeyebilir belki her bankada değişiklik gösterdiği için bazı bankalar bunu yapabilirler ancak biz geneli olarak konuşacak olursak bu çok fazla mümkün değildir. Bu nedenle bizim size önerimiz şöyle olacaktır. Öncelikli almak istediğiniz konutunuzun tercihini net bir şekilde yapın ve sonrasında her bankayı gezin. Çünkü bankalar genellikle konut kredilerini sunarken birbirinden farklı rakamları müşterilerine sunarlar örneğin A bankası 100.000 krediye % 0,07 faiz verirken B bankası ise 100.000 TL’lik konut kredinizi % 1 oranında faiz işletecektir doğal olarak ta bu sizin toplamda ödeyeceğiniz rakama oldukça büyük oranda eklenecektir.

Bir diğer konu ise bankanızla şunun görüşmesini yapmanız bankalardan kredi alınırken aynı zamanda tadilat masrafları içinde bir kredi talebinde bulunabilir ve bankanın uygun görmesi halinde bunu da konut kredinize dahil edebilirsiniz.

Krediler ve kredi kartları bizim artık ihtiyaçlarımız doğrultusunda neredeyse olmazsa olmazlarımız bizim ihtiyacımız yoksa bile cebimizde mutlaka bir kredi kartı vardır. Çünkü günü gelince bir yerde kullanırım diyerek bekletilir. Sonuçta güzel bir yöntem bu şekilde kredi kartı ya da krediler olmadan öncesini de düşündüğünüzde kimsenin size hele ki bu devirde para verebileceğini bekleyemezsiniz. Bekleseniz de aldığınız yanıtı duyduğunuz da canınızın sıkılacağı ortadadır. O yüzden doğru kullandığınız da ya da gerçekten de ihtiyacınıza göre konut kredisi ya da tüketici kredisi aldığınız da bunun size zararı olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartına Fazladan Para Yatırma başlıklı makalemizde kredi kartı, kredi kartı limit arttırma ve kredi kartına fazla para yatırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık