Tofaş EBDR ile kredi görüşmelerine başladı | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Tofaş EBDR ile kredi görüşmelerine başladı

Tofaş ülkemizde otomotiv sektöründe hızla büyüyen firmalardan bir tanesi olmakla beraber, kredi görüşmelerine EBDR ile başlayacaklarını duyurdu.

Tofaş yatırım projelerinin finansmanı için 200 milyon euro kredi sağlamak amacıyla Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile görüşmeler yürütüyor.

Tofaş

Tofaş

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamaya göre görüşmelerin başarılı olması halinde 100 milyon euronun doğrudan EBRD tarafından sağlanması, kalan 100 milyon euronun ise ticari bankalarla sendikasyon yapılması öngörülüyor. Tofaştan yapılan açıklama şöyle;

“Şirketimiz, yatırım projelerinin finansmanına yönelik çalışmalar çerçevesinde, EBRDile toplam 200 milyon Euro tutarında yatırım kredisi sağlanması amacıyla görüşmeler yapmaktadır. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde, söz konusu tutarın 100 milyon Euro’sunun doğrudan EBRD tarafından fonlanması, geri kalan 100 milyon Euro için ticari bankalarla sendikasyon yapılması öngörülmektedir. Krediye ilişkin ayrıntılı bilgiler, anlaşma sağlandığı takdirde, kredi sözleşmelerinin imzalanmasından sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır.”Bir önceki yazımız olan Kiler Gıda Carrefoursa Tarafından Satın Alındı başlıklı makalemizde borsa, CarrefourSA ve hisse hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık