Teb Kredi Kartımı İptal Ettirmek İstiyorum

Teb Kredi Kartımı Nereden İptal Ettirebilirim?

Bilinçli ve gelir durumuna göre kullanıldığında tüketicinin en büyük finansal dostu olan kredi kartları, bilinçsiz kullanıldığında artık asgari ödeme tutarı dahi ödenemeyecek hale gelmektedir. Kredi kart borcunun ödeyebilmek için yapılandırma kredi çekmeye kadar bir çok seçenek kullanılmaktadır. Ancak kredi notu düşük kart sahiplerine bankalar yapılandırma ve kredi kullanma izni vermediği için de yasal takiplere kadar uzanan bir süreç başlıyor. Bu yazımızda, ülkemizde 2019 Haziran verilerine göre 57 milyon sayısına ulaşan kredi kartlarından TEB kredi kartının nasıl iptal edilir? Hakkında bilgi vereceğiz.

TEB kredi kartının ilk iptal ettirme yolu olarak zahmetsiz bir yol olan telefon bankacılığını önerebiliriz. Türk Ekonomi Bankasının 0850 200 0666 numaralı telefon bankacılığını arayarak kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz. Müşteri hizmetleri, kredi kartının iptal edilmemesi için kart sahibini ikna etmeye çalışacaktır. Taksitlerden, avantajlı kampanyalardan, bonus para gibi avantajlardan bahsedeceklerdir. Hatta kartınızın iptal edilmemesi karşılığında kredi kartına bedava para yükleme vaadinde bulunacaklardır. Ancak kart sahibi kredi kartını iptal ettirme konusunda kararlıysa müşteri temsilcisi kredi kartının iptal talebini değerlendirmek zorundadır. Kredi kart iptal başvurusu sonrası en geç 7 gün içinde banka kredi kartını iptal ettirmek zorundadır.

TEB kredi kartının iptal edilmesinin ikinci ve en zor yolu ise banka şubeleridir. Çünkü banka çalışanları kredi kart iptal etme yetkilerinin olmadığını söyleyerek topu müşteri temsilcilerine atacaklardır. Ancak kart sahipleri, bankalardan alacakları kredi kart iptal etme formunu doldurarak bankanın genel müdürülüğüne faks çekerlerse daha kalıcı ve sağlam bir çözüm olacaktır. Çünkü kredi kart iptal başvurusunu bankanın iptal etmeme gibi bir şansı yoktur.

Müşteri temsilcisine ve banka şubesine kartınızı iptal ettiremediniz. Bankanın şubesine faks çekmeye de üşendiniz diyelim. Gelin size parlak bir Türk fikri verelim. TEB telefon bankacılığı arayarak kredi kartınızı kaybettiğinizi veya çalındığını belirttin. Müşteri temsilcisi bir kaç güvenlik sorusundan sonra hemen kredi kartınızı iptal edecektir. Adınıza yeni çıkacak kredi kartının müşteriye ulaşması 10 günü bulacaktır. Kredi kartları genellikle kurye yoluyla gönderilmektedir. Kapınıza yeni kredi kartını getiren kuryeye kredi kartını almak istemediğiniz belirttin. Kurye, kart sahibinin talebi üzerine kredi kartını tekrar bankanın merkezine gönderilecektir. Teslim alınmayan kredi kartları 7 gün içinde iptal edilmiş olacaktır. Böylece bu sorundan kurtulmuş olacaksınız.

Yazımızı bitirmeden son önemli bir olayı sizinle paylaşmak istedik. Bizim gibi internette faaliyet gösteren bazı ekonomi sitelerinde borcu olan kredi kartının iptal edilemeyeceği diye büyük ve korkunç bir yanlış bilgi dolaşmaktadır. Size şunu garanti verebiliriz ki kredi kartınızın ne kadar borcu olursa olsun iptal etme hakkınız vardır. Kalan borçlar ise her ay kredi kart borç ekstresi olarak gelecek ve siz borç bitimine kadar ödemenizi yapacaksınız. Böyle bir yanlış bilgiden siz değerli okuyucularımız bilgilendirmek boynumuzun borcudur. Esen kalın.