TC ile Kredi Sorgulama Yapı Kredi | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

TC ile Kredi Sorgulama Yapı Kredi

TC ile Kredi Sorgulama Yapı Kredi

TC İle Kredi Sorgulama 

İnsanlar günümüzde banka kredilerine çok daha fazla ihtiyaç duyuyor. Bunların nedenleri ise zorlaşan hayat şartları, iş kurma isteği, ev ya da araba satın alma bankalarda insanların kredi alması için elinden gelen ne varsa yapıyor. Ev ya da araç alırken bankaya ipotek alarak bu tarzda bir kredi çekebiliyorsunuz. Kredi çekmeniz için banka size bir yol gösteriyor. Yapı kredi bankası ülkemizde uzun yıllardır hizmet veren, çok sayıda müşterisi olan büyük bir banka kredi almak isteyenler ve kredi sorgulamayı nasıl yapacakları hakkında bilgiler verelim.

Yapı Kresi bankasının akıllı sistemi sayesinde Bireysel İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi veya Kredi Kartı başvurularınızı kolay bir şekilde takip edebiliyorsunuz. Kredi başvurunuzu nasıl öğreneceğinizden ziyade önce nasıl krediye başvurabileceğini de anlatmak istiyorum. İsterseniz Yapı Kredi bankasının resmi web sitesinden detaylı bir form doldurarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Acelesi olanlar, bilgisayar başında olamayanlar için ise mobil başvuru şansı da var. Cep telefonlarınızdan kısa mesaj sistemi ile anlık olarak başvuru yapabilirsiniz.  Başvuru sürecinizin durumunu öğrenmek için resmi siteyi tercih etmelisiniz. Bireysel İhtiyaç, Konut ve Taşıt kredileriniz ile ilgili 45 günlük bilgileri bile TC numaranız ile görebiliyorsunuz. Yapı Kredi müşteri olanlar için krediniz onaylandıktan sonra anında banka hesabınıza yatar ve işlem tamamlanır. Bu sistem sadece banka müşterileri için geçerlidir.

Eğer banka müşterisi değilseniz siteye girerek başvuru durumunuzu TC ile öğrenmek mümkün, hangi kredi başvurusu yaptıysanız süreç o kadar farklı işler kredi miktarı yükseldikçe onaylanma ya da red durumları uzayabilir. O yüzden aralıklarla kredi başvurunuzu resmi siteden kontrol edebilirsiniz. Kredinizin onaylanmasının ardından başvurduğunuz bankadan kredinizi alabilirsiniz. Dilerseniz Yapı Kredi hesabı açarak kredi tutarınızı da oraya yansıtabilirsiniz. Telefon SMS ile sorgulama için BİREYSEL (boşluk) T.C. Kimlik numaranız, Taşıt kredisini kredi başvurunuzu sorgulamak için TAŞIT (Boşluk) T.C. Kimlik numaranız, Konut kredisini kredi başvurunuzu sorgulamak için KONUT (boşluk) T.C. Kimlik numaranız yazarak 4407’ye sms atarak öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık