Sıfır Faizli Esnaf Kredileri

Bankalar tarafından esnaflara özel olarak tasarlanan sıfır faizli esnaf kredileri, hem müşterilerini kredi çekmeye teşvik etmek hem de esnafın gerekli ihtiyaçlarını karşılamaları adına destek çıkmaktadır. Sıfır faizli olarak sunulan bu kredi türü genel anlam’da düşük miktarlara yönelik kredi türünü kapsamaktadır. Bankalar tarafından esnaf müşterilerine sunulan bu kredi türü diğer banka kredi türlerine göre daha farklı şartlar neticesinde verilmektedir. Gerekli şartlar yerinde uygun değil ise esnafın sıfır faizli kredi ürününü kullanması da olumsuz olmaktadır.

Bu şartlar arasında zorunluluğu yüksek tutulan gelir vergisi kanunnamesi içerisinde yer alan dokuzuncu maddedeki kültürel, geleneksel ve sanatsal değeri bulunan işletmelere sunulması üzerine onaylanmaktadır. Aynı zaman’da bu krediyi kullanacak olan esnafın, esnaf vergi muafiyeti belgesine sahip olması da zorunludur.

USTALIK BELGESİ OLANA YENİ İŞ KURMAK İÇİN GİRİŞİMCİ KREDİSİ

Eğer herhangi bir sanat üzerine ustalık belgeniz var ise yeni bir iş kurmak için bu krediden faydalanabilmektesiniz. Bu kişilerin krediyi alabilmeleri için gerekli görülen ilk şart, kişiye ait olma sıfatıyla işyerinin en az 1 yıl faal görmesi ve başvuru esnasında bu faalin devam edilmesi gerekmektedir. Aynı zaman’da krediye sahip olmanın bir diğer şartı ise ticari faaliyetin ve vergi mükellefiyetin sonlandırılması gerekmektedir. Aksi takdirde bu özelliklere sahip olsanız da krediden faydalanamamaktasınız.

OTOMATİK ÖDEME İLE SIFIR FAİZLİ KREDİ İMKÂNI

Günümüzde birçok hemen her banka otomatik ödeme talimatını müşterilerine alışkanlık haline getirmeleri için çeşitli kampanyalar sunmaktadır. Sıfır faizli kredi de bu kampanyalar içerisinde sıkça görülebilmekte. Bazı bankalar müşterilerine otomatik ödeme talimatı verdikleri müddetçe sıfır faizli kredi imkânını sunmaktadır. Her ne kadar kulağa hoş bir şart olarak gelse de bu kredi miktarları genellikle 1.000 ila 1.500 TL arasında oluşmaktadır. Buna örnek verecek olursak 1.000 TL değerinde sıfır faizli kredi alabilmek için en az 2 aylık fatura dönemini otomatik ödeme talimatını koymanız istenmektedir. Bunun yanı sıra yıllık hayat sigortası yapma şartı ile 1.500 TL değerindeki kredi çekme tutarına karşın 12 ay vadeli kredi imkânı sunulmaktadır.

Bir Cevap Yazın