Sicilim Bozuk Kredi Çıkar mı? (Cevaplandı)

Ülkemizde milyonlarca kişi içerisinde bulundukları kriz döneminden ötürü oldukça zor anlar yaşamakta. Bu konuya hitaben birçok kişi kredi ve kredi kartlarına dair ödemelerini zamanında geç ödeyerek tamamladığı için her ne kadar bankalara borçları kalmasa da bozuk bir sicil işlemine tabii tutulmaktadırlar. Bu durumda sicili bozuk olan kişiler hummalı bir çalışma sergileyerek sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar üzerine yoğun bir arayış içerisine girmektedirler. Kendileri için bir çözüm yolu bulmaya çalışan kişiler bu bankalar ile irtibata geçerek kendilerine ihtiyaç kredisi dahilinde destek alabilmektedirler. Kredi sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankaların son dönemlerde ülkemizde de yoğunluk göstermesi, bu kapsamda tüketicinin umutlarını yeşermekte. Birçok tüketici sicili bozuk olduğu için içerisine girdikleri borç bataklığından çıkmak adına bankalardan kredi talebinde bulunarak kredi çekmek istemektedirler.

KREDİ SİCİLİ BOZUK OLANLARA KREDİ DESTEĞİ

Kredi sicil bozukluğuna sahip olan kişiler kredi çekmek için farklı bankaların metotlarına göz atmakta. Peki neden kredi sicili bozulur sorusuna da şöyle bir açıklama getirelim. Tüketiciler bankalardan çekmiş oldukları krediler veya kredi kartı hizmetleri doğrultusunda bankalara olan borçlarını 3 ay boyunca ödememe veya 3 ay boyunca sadece bankanın asgari ödemesini gerçekleştiren kişilerin oluşumundan kaynaklanmakta. Yani kredi çektiğinizi varsayarak mutlaka banka ödemelerinizi 3 ay gecikmeli yapmayın, aynı zaman’da bankanın genel ana aylık ödemesi 300, asgari ise 150 ise 3 ay üst üste asgari ödemesi yapmayın. Eğer böyle bir hataya düşerseniz kredi siciliniz olumsuz etki görecek ve bir daha kredi çekebilme olasılığınız olabildiğince düşük bir seviyede olacaktır.

BELİRLİ ŞARTLAR ALTINDA KREDİ ÇEKEBİLİRSİNİZ

Eğer kredi siciliniz bozuk ise kredi sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankaların talepleri doğrultusunda yer alan şartları yerine getirdiğinizde rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. Kara listeye girmiş biriyseniz en az 5 yıl süresinde hiçbir bankadan ne kredi nede kredi kartı talebinde bulunamazsınız. Otomatik ret cevabı alacağınız bankalar kredi sicili bozuk olan kişileri bu kategoride bulundurmamaktadır. Sadece belirli şartlar altında sorun teşkil etmeyecek şekilde kolay vade ödemeleri ve belirli bir tutar kredi desteğini bu kişilere sunmaktadır.

1 Yorum

  1. almanya’da ikamet ediyorum. sicilim temiz olmadığı için yabancılar dairesinden oturma izni alamadım. ayakta durarak yaşıyorum

Bir Cevap Yazın