SGK Detaylı Hizmet Dökümü | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


SGK Detaylı Hizmet Dökümü

25 Ağustos 2016

SGK Detaylı Hizmet Dökümü

E – devlet sistemi üzerinden giriş yaparak 4A, 4B, 4C hizmet dökümü almak isteyen bireylerin bazı konularda sorunlar yaşayabileceği açıktır. Bu sorunların başında; çalışılan gün ve yatırılan primlerin sayısı gelir. Şöyle ki; e – devlet sisteminden giriş yaparak primlerini kontrol etmek isteyen bireylerin eski primlerini görmeleri söz konusu değildir. Bunun nedeni ise; primlerin yatırılmamış oluşu değildir. Yalnızca sistemin altı aylık bir özeti gösteriyor oluşudur. Aslında; eski primlerinizde sistemde kayıtlıdır. Ve emekliliğinizin hesabına katılır vaziyettedir. Bu hali gözden kaçıran vatandaşların mutlaka konu ile alakalı bilgilenmesi gerekir.

Detaylı SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

Yukarıda bahsettiğimiz altı aylık prim ödemesinin dışında eski ödemelerinizi de görebilmek için yapmanız gereken detaylı SGK hizmet dökümünü almaktır. E- devlet sistemi üzerinden giriş yapmanızın sonrasında 4A, 4B, 4C hizmet dökümlerinden hangisini açmak istiyor iseniz açmanız yeterli olur. Bu halde; TC kimlik numaranızın yanında e – devlet şifresini de edinmiş olmanız gerekir. Eğer e – devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT şubesine gidip alabilirsiniz. Şifre cüzi bir miktar karşılığında, kapalı zarfın içerisinde sizlere sunulur.

TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girmenizin sonrasında istediğiniz sayfayı açmanız için adımları takip etmeniz gerekir. Ve en önemlisi; iki farklı seçenek sizi bekler. Bunlar; özet hizmet dökümü, detaylı hizmet dökümü şeklindedir.

Özet Hizmet Dökümü 

Özet hizmet dökümünde yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi altı aylık bir zaman dilimine ait sigorta ve prim bilgilerinizi görebilirsiniz.

Detaylı Hizmet Dökümü

SGK detaylı hizmet dökümü bölümüne giriş yaptığınız andan itibaren; tüm kayıtlı çalışma bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bu bağlamda; işe giriş tarihleriniz, yatırılmış sigorta primleriniz, işten çıkış tarihiniz ve bunların yanı sıra diğer tüm çalışma bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Yalnızca altı aylık bir süre yoktur burada. Detaylı hizmet dökümü kısmı; özet dahilinde sunulan bilgilerin yanı sıra tüm ayrıntıları kapsar. Bu kısımda sunulan ayrıntılar kullanıcıların rahat anlayabilmeleri ve herhangi bir karışıklığın olmaması için kendi aralarında da detaylandırılmıştır. Bu bağlamda detaylı hizmet dökümü kısmında;

  • Sigorta kolunuzu,
  • Sigorta statünüzü,
  • Sicil numaranızı,
  • İsminizi,
  • İş yeri numaranızı,
  • Ünite kısmını ve çalışılan döneminizi,
  • Giriş tarihinizi, görebilirsiniz. Aynı zamanda; P.E.K’ nizi de detaylı bir şekilde inceleyebilir ve kuruş hesaplarınızı dahi buradan kolayca yapabilirsiniz. Tekrar hatırlatmakta yarar var ki; hangi sigorta kolunda iseniz o kısma giriş yapmanız gerekir.


Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık