Sera Kurmak İçin Devlet Desteği ile Hibe Kredi | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Sera Kurmak İçin Devlet Desteği ile Hibe Kredi

Sera Kurmak İçin Devlet Desteği ile Hibe Kredi

Devlet sera kurmak isteyen vatandaşına destek çıkmaktadır. Çünkü yerli üretimin artması gerekiyorsa, bunu yapacak olan da bu devletin vatandaşının seracılık yapması gerekmektedir. Devlet de “ sen serayı yap, destek benden” demiş ve sera kurmak isteyen vatandaşlara devlet desteği sunmuştur. Devlet sera desteği verirken bazı bankaları veya kurumları da aracı tutmuştur. Sera kurmak için devlet desteğini size getirecek olan KOSGEB ve Ziraat Bankası olmaktadır. Sizler isterseniz KOSGEB ile isterseniz Ziraat Bankası ile sera kurmak için devlet desteğini alabilirsiniz.

KOSGEB Kredisi Alarak Sera Kurmak

KOSGEB girişimci yetiştiren ve girişimciye destek için kredi veren bir kurumdur. KOSGEB; işleyişine göre öncelikle girişimci olmak isteyen adaylar arasında bir mülhakat yapılır ve bu mülhakatı geçen adaylar bir eğitime alınır. Bu eğitim 10 gün ile 20 gün arasında sürmektedir. Eğitimin tamamlanmasının ardından sertifikalar verilir. Ve bu sertifikaların alınmasından sonra girişimcimiz açmak istediği dükkânı, şirketi her neyse açar. Ve incelemesi için KOSGEB’i çağırır. KOSGEB tarafından onay alındığında KOSGEB 30.000 TL hibe kredisi verir. Kişi işyerini büyütmek istiyorsa; bir kez daha KOSGEB başvurusu yapar. Bu kez işyeri açma değil, işyeri büyütme başvurusu yapar. Bu başvuru sonucunda yine KOSGEB tarafından bilirkişiler yönlendirilir ve onay alınırsa 70.000 TL değerinde de girişimciye 0 faizli kredi imkânı tanınır.

Tüm bu işlemler için her hangi bir sektör kıstası bulunmamaktadır. Seracılık yapmak isteyen vatandaşlar da KOSGEB başvurusunda bulunabilir.

Ziraat Bankası Seracılık Kredisi

Ziraat Bankası Seracılık Kredisinden faydalanılabilmesi için öncelikle Ziraat Bankasının sunmuş olduğu belli şartlar bulunmaktadır. İşte, o şartlar; seranızın en az 1 dekar büyüklüğünde olması gerekmektedir. Yönetmeliğe uygun olarak üretim yapıldığının raporlarla belgelenmesi gerekmektedir. Bu iki şartı taşıyan seracılık ile uğraşan bireylere; devlet seracılık kredisi vermektedir.

Verilen kredi ise sizin işinizin büyüklüğüne, genel gelir durumunuza, kredi notunuza vs. bakılarak değişkenlik göstermektedir. Her seracılık ile uğraşan kişiye aynı miktarlarda kredi verilmemektedir.

Siz de devlet destekli seracılık kredisi almak istiyorsanız; KOSGEB veya Ziraat Bankasına başvuruda bulunabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık