Sağlık ve Adalet Bakanlığına Personel Alımı Yapılacak | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Sağlık ve Adalet Bakanlığına Personel Alımı Yapılacak

Sağlık ve Adalet Bakanlığına Personel Alımı Yapılacak

İstihdam paketine destekler bir bir ortaya çıkmaya başlıyor. Adalat Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı da kamuya yeni alımların yapılacağı ve Sağlık Bakanlığının 2017 yılında 17 bine yakın sağlık personeli ve Adalet Bakanlığında 5 bin personel alımı yapacaklarını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı 15.500 Sağlık Çalışanı Alıyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada ”16 bin 500 sağlık personeli, 13 bin doktor” alımının yapılacağını duyurdu. Bakan Akdağ, yaptığı açıklamada ”Sağlık Bakanlığına ait kamu kurumlarında çalıştırılmak üzere 17 bin şirket elemanının işe alınacağı” açıklamasında bulundu.

Sağlık Lisesi ve Üniversitelerin Sağlık Bölümü Mezunları İşe Alınacak

Sağlık Bakanı Akdağ ”Bir çok ilimizde yeni hastaneler ve sağlık kuruluşların yapımı hızla devam ediyor. Oraların tamamlanmasıyla beraber ortaya çıkacak eleman ihtiyaçlarını karşılamak için personel alımı yapacağız. Maliye Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler sonrası 2017 yılının en geç Mart sonuna kadar 4 bin kişiyi işe alacağız. Kalanları da 2017 yılının sonuna kadar alımları yapılacaktır” açıklamasında bulundu. Yine bu alımların içinde doktorların olmadığı çünkü doktor alımlarının Maliye Bakanlığı tarafından istihdam edilmediğini, kendi bakanlıkları tarafından istihdam edildiğini belirtti. Sağlık Meslek Lisesi ve sağlık bölümü üniversite mezunlarının inşaatı tamamlanacak yeni sağlık kuruluşlarında işe başlatılacağı ve 13 bin doktorun işe başlatılacağını açıkladı.

Hakim, Savcı, Mübaşir, Şoför, Koruma İnfaz Memur Alımları Yapılacak

Adalet Bakanlığı da savcı ve hakimlerden oluşmak üzere 10 bin kişinin işe alınacağını belirtti. İşe alınacak savcı ve hakim adayları için yapılacak sınav girişimlerine bulunulduğu belirtildi. 3 Haziran 2017 yılında yapılacak sınav sonrası ilk savcı ve hakim alımları başlayacak. Adalet Bakanlığı, savcı ve hakimlerin dışında zabit katibi ve infaz koruma memuru olarak 5 bin kişinin işe alınacağını belirtti. Yine Adalet Bakanlığına bağlı kamu kurumlarında ki personel açığının belirlenmesiyle mübaşir, şoför alımlarında gerçekleşeceği belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Birleşen KOBİ'lere Vergi İndirimi başlıklı makalemizde kobi vergi indirimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık