PTT Kart Bakiye Sorgulama Yolları

Kart bakiye öğrenme işlemi yapmak isteyenler için sizlere bu yazıyı hazırladık. Önemini sizler de biliyorsunuz. Gün içerisinde yapılan işlemlerinizi ve hesap özetinizi bakiye sorgulama işlemi ile yapıyorsunuz. PTT sağlamış olduğu PTT Bank hizmetlerinden faydalananlar için sorgulama ve bakiye öğrenmeyi uygun görmüştür.

Peki asıl soruya gelecek olursak, hesap bakiyesi nasıl sorgulanır?

Bu aslında bilinen diğer banka bakiye sorgulama veya öğrenme işlemlerinden pek farklı değildir. Yani gidip herhangi bir banka şubesinden yaptığınız işlemi PTT şubesinden yapmış oluyorsunuz. Farkı bu olacaktır. Ya da banka atmlerinden yaptığınız sorguyu, PTT için oluşturulan PTTMatik üzerinden bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Yine aynı aygıt aracılığı ile bir çok finansal hizmetten de faydalanabilirsiniz.

Telefon ile Bakiye Öğrenme İşlemi

Hesap bakiyesini öğrenmek için yukarıda verdiğimiz işlemler dışında aynı zamanda telefon ile de bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için özel olarak sunulan PTT telefon numarası 444 1 788 ‘dir. Bu numaradan önce kart işlemlerini yani 1’i tuşlayın. Ardından ise 2’yi tuşlamanız gerekiyor. Bu sıralama 13.12.2019 tarihi için geçerli olup, zamanla değişim gösterebilir. Ayrıca PTT bakiye öğrenme işlemini Bonus Kart için yapanlar aynı telefon numarasından 1 ve ardından 3 tuşlarını tuşlamaları gerekiyor. Bu sayede sistemin sunduğu sesli yanıt uygulaması size bilgiyi sağlayacaktır.

Engelliler için PTT Müşteri Hizmetleri

PTT’nin uygulamalarından olan işitme ve görme engelli vatandaşlar için görüntülü konuşma uygulaması da bulunmaktadır. Bunun için 0850 222 1 788 numaralı hattı arayıp görüntülü çağrı merkezine bağlanabilir ve gerekli hizmeti alabilirsiniz. Umarım yazımız size faydalı olmuştur.

Kafanıza takılan her soruyu bize ulaştırmaktan çekinmeyin.

Muammer Aytekin adlı kullanıcının Youtube kanalında paylaştığı inceleme videosu :