PTT Bank EFT Saatleri | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


PTT Bank EFT Saatleri

PTT Bank EFT Saatleri

Günümüzde herhangi bir sebeple birilerine para göndermemiz gerekebilir. Bu işlem için de en kolay yol banka hesaplarından transfer yapmaktır. Banka hesaplarından yurtiçi ve yurtdışına diğer kişilere ve kendimize ait olan başka hesaplara transfer yapabilmekteyiz. Eğer kendi hesabımızın bulunduğu bankadan başka bir bankadaki hesaba para transferi yapıyorsak bu işlemin adı EFT’dir. Aynı bankada bulunan bir hesaba para gönderiyorsak buna da havale işlemi denir.

EFT günümüzde en çok kullanılan para transferi yöntemidir. İşlem merkez bankası aracılığı ile yapılmaktadır ve sadece Türk Lirası olarak gönderim sağlanabilmekte, döviz gönderimi sağlanamamaktadır. Döviz gönderimi için swift adı verilen bir işlem kullanılmaktadır. Merkez bankası aracılığı ile yapıldığından mesai saatleri içerisinde tamamlanması gerekmektedir. Para gönderilecek olan hesabın iban numarası ve hesap sahibinin adı soyadı gibi bilgileri gerekmektedir. Bilgilerin eksiksiz olması önemlidir. Hatalı bilgi olduğunda siz parayı kendi hesabınızdan çıkmış görebilirsiniz ancak para karşı hesaba ulaşmadığından sıkıntı sekebilirsiniz. Bu tarz bir hata olduğunda bankanız ile görüşerek düzeltme yaptırmanız gerekmektedir. EFT düzeltmesi amacı ile bankalar haber mesajı adı verilen bir işlem kullanmaktadırlar. EFT işlemi için banka şubesine gidip gişeden, bankaların ATM, çağrı merkezi ve internet bankacılığı servislerinden hizmet alabiliriz. Bankalar dışında PTT Bank aracılığı ile de EFT yapmak mümkündür. PTT Bank EFT Saatleri de diğer bankaların EFT saatleri ile benzerlik göstermektedir.

Bankalar hizmet verdikleri kanala göre EFT saatini değiştirebilmektedir. Örneğin şubeden yapılan EFT ile çağrı merkezi ya da internetten yapılan EFT’nin saati farklılık gösterebilir ancak tamamı saat 17.00 – 17.15 gibi tamamlanmaktadır. PTT Bank EFT saatleri de buna benzer olup başlangıç saati sabah 09.00, EFT işlemi tamamlanma saati de 17.00’dir.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık