Personel Alımı Yapan Kuruluşlar ve Ayrıntılar

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamada, ülkemizde 2019 yılının işsizlik oranı yüzde 10.06 olduğu bildirildi. Bizde bu yazımızda personel alımı yapacak olan özel firmalar, kamu kurum ve kuruluşları ve aranan personel özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Erzurum Köprülü Belediyesi: Erzurum Köprülü Belediyesi, web sitesinde yapmış olduğu açıklamada, belediye bünyesinde çalıştırılmak üzere 25 işçi alımı yapılacağını bildirdi. Başvurular 31 Mart 2019 tarihinde sonra erecek. Belediye bünyesine alınacak işçilerin, Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Bahçe Bakım Sertifikasına sahip olan Bahçe Bakım Elemanı alımı yapılacaktır. 12/04/2019 tarihinde saat 10.00 da Köprüköy Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda Kura çekimi yapılacak ve işe alınacak 25 kişi belirlenecektir. 

Denizbank: Denizbank’ta web sitesinde yapmış olduğu açıklamada 31 Martta kadar Denizbank’ın Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul(Avr.), İzmir, Kayseri, Kocaeli(Gebze), Konya, Malatya, Muğla, Samsun, Trabzon, Van, Karabük, Düzce, İstanbul şubelerinde çalıştırılmak üzere çok sayıda personel alımı yapacağını duyurdu. Öğrenci olmayan, 30 yaşını aşmamış, şehirler arası seyahatlere engeli olmayan, erkek adayların askerliği yapmış olması veya 2 yıl tecil ettirmiş şartları aranmaktadır. 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi: Üniversiteden yapılan açıklamada Acil Tıp Teknisyenliği ve Anestesi bölümü mezunu 11 sözleşmeli personel alımı yapılacağını açıkladı. 2500 Lira maaşla başlayacak olan personel alımında KPSS şartı aranmaktadır. Başvurular 3 Nisan 2019 tarihinde sona erecektir. 

Arçelik: Türkiye’nin en büyük beyaz eşya üreticilerinden olan Arçelik, 73 personel alımı yapacağını duyurdu. Mekanik Bakım Teknisyeni, Cnc Cad-Cam Operatörü, Elektrik Bakım Teknisyeni, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi departmanlarında çalıştırılmak üzere  personel alımı yapılacak. Detaylı bilgi için kariyernet ‘e bakabilirsiniz.

THY: Türk Hava Yolları’da Bilgi Teknolojileri bölümünde çalıştırılmak üzere 100 sözleşmeli personel alımı yapacak. İşe alınacak personellerin 1979 yılından sonra doğmuş olması, erkek adayların askerliği yapmış olması ve seyahate engeli olmaması gerekir. Yine alınacak personellerin üniversitelerin, Adli Bilişim Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi olarak da 3 Nisan 2019 olarak açıklanmıştır.

Mut Belediyesi: Lisan mezunu Harita Mühendisliği bölümü nü bitirmiş Harita Mühendisi alımı yapılacaktır. Başvurular 14 Nisan 2019 tarihinde sonra erecektir. Başvuru yapanlar ile 20.03.2019 Pazartesi saat 10.00’da Belediye Meclis Salonunda sözlü mülakat yapılacaktır. İşe alımı yapılacak personellerin isimleri de Mut Belediyesi web adresinden ilan edilecektir.