Özerden Plastik Kar Payını Bedelsiz Verecek | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Özerden Plastik Kar Payını Bedelsiz Verecek

Geçen aylarda Borsa istanbul da aktif olarak pay sırasına girerek büyük umutlar vaat eden Özerden Plastik Kar Payını Bedelsiz Verecek. 2015 yılının ilk çeyreğini karlı kapattıktan sonra yönetim kurulunca alınan kararlar sonrasında karı bedelsiz olarak dağıtma kararı aldığını kap’a bildirdi.

Özerden Plastik Kar Payını Bedelsiz Verecek

Günü 3.12 ile kapatan, ve 2.84 seviyesinden borsa istanbula giren hisse oldukça prim yaparak hissedarları sevindirdi. ”Şirketimizin Yönetim Kurulu’nun 23/03/2015 tarihinde yapılan toplantısında;
Sermaye Piyasası Kurulu’nun (No.II-14.1) sayılı ”Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği” dahilinde, Uluslararası Muhasebe Standartları ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartları ile uyumlu olarak hazırlanan, bağımsız denetimden geçmiş 01.01.2014-31.12.2014 hesap dönemine ait finansal tablolara göre 1.908.669,17 TL’lık net dönem karı mevcuttur.
V.U.K.’na göre hazırlanan tablolara göre 1.982.380,80 TL net dönem karı mevcuttur.
2014 yılı dönem sonucu ile ilgili olarak, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (No.II-14.1) sayılı Tebliği gereğince Muhasebe Standartları ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartları ve yasal kayıtlara göre düzenlenmiş finansal tablolarımızda kar oluşmuştur. Şirketimiz Yönetim Kurulu 2014 dağıtılabilir karının bedelsiz pay şeklinde dağıtılmasına ve ilk Genel Kurulda önerilmesine,
Oybirliği ile karar verilmiştir.

Özerden Plastik

Özerden Plastik

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.”Bir önceki yazımız olan Froto Artık Dahada Güçlü başlıklı makalemizde Ford Otosan, Ford Otosan froto ve Froto analizi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık