Öğrenciler İçin İş İlanları | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Öğrenciler İçin İş İlanları

Öğrenciler İçin İş İlanları

Öğrencilere Part Time İş İlanları  

Okul masraflarını çıkarabilmek için birçok öğrencinin iş ilanların da part time ya da full time iş araması bu alanda hizmet veren internet sitelerinin çoğalmasına da sebep olmuştur. Birçok ilan sitesinde öğrenciye yarı zamanlı iş imkanı olarak açılmış ilanları görmeniz mümkün oluyor.

Öğrenciler genelde part-time işler de çalışmayı tercih ediyor çünkü hem kendilerine dinlenmek hem de okula gitmek için zaman kalıyor. İş ilanlarında sıkça görebileceğiniz öğrenci için part time satış personeli ilanı göze çarpmaktadır. Sektörlerde kendini geliştirmek amaçlı iş arayan ya da iş bulan öğrenci sayısı az olmasına karşın bazı büyük firmalar sadece ilgili branşlara dayalı part time öğrenci iş ilanı vermekte olup, hem öğrencilerin kendini geliştirebilmeleri açısında faydalı oluyor hem de bir nevi kendi personel maliyetlerini düşürmüş oluyorlar.

Bazı üniversite öğrencileri de internet sitelerine kendileri ilan vererek özel ders vermektedirler. Bu özel dersler kendilerinde küçük olan ilkokul ya da lise öğrencilerine ders vermek, direksiyon dersi vermek, yabancı dil dersi vermek gibi dersler olabiliyor. Öğrenciler için verilen iş ilanlarından bazıları da çocuk bakıcılığı olabiliyor. Ülkemizde pek yaygın olmayan fakat dünya ülkelerin de sıkça karşılaşabileceğimiz başka bir ilan ise öğrenciler için çocuk bakıcılığı. Birçok öğrencinin özellikle kadın öğrencilerin aramış olduğu ilan çocuk bakıcılığı ilanı.  Bir diğer önemli ilanlar ise home office dediğimiz bilgisayar üzerinden çalışma sistemi, bu sistem aslında Dünya da oldukça yaygın ülkemizde ise son dönemde çok daha fazla tercih edilir bir hal aldı ve insanlar artık home office olarak çalışabiliyor. Özellikle öğrenciyseniz bu tarz bir çalışma sistemi çok daha mantıklı olabilir. Okul hayatı ve iş programını ayarlamak ve kendine zaman ayırmak bu dönemlerde oldukça zor oluyor.

Home office işler neler? Yazılım alanında bilgi sahibi iseniz bilginiz doğrultusunda bir firmaya bağlı olarak home office diğer bir deyim ile freelance olarak çalışabilirsiniz. Firmalar bu tarz eleman arayışını son dönemde sıklaştırdı bunun nedeni ise çalışanın çok daha uygun maliyetli çalışması ve kendi bilgisayarından işleri devam ettirebiliyor olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Hayvan Figürlü Aksesuar Ve Takı İşi Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde aksesuar yapımı, ek iş ve evde ek iş hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. KaraKartal_KY dedi ki:

    Abicim öğrenciler garsonlugu yabancı dillerini geliştirmek için yapıyorlar bu konu fakirlikten dolayı yaptığı anlamına gelmez

  2. karagozelf14 dedi ki:

    yarı zamanlı iş ilanlarında genellikle cüzi miktarlar veriliyor. buna bir çözüm olması gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık