Öğrenciler İçin Cazip 6 Kredi Kartı

Öğrenciler İçin Cazip 6 Kredi Kartı

             Kredi kartları günümüzde her bireyin acil durumlarda gittikleri ilk kapı olduğu gibi günümüzde öğrencilerinde oldukça sık kullandıkları kartlar olmaktadır. Bunun birçok sebebi olsa da ilk olarak üniversite kampüslerin de dolaşan bankaların satış elemanları olarak gösterilebilir. Üniversiteye yeni başlayan çoğu birey bu satış elemanların vasıtasıyla kredi kartı başvurusu yapıp bu kartlara sahip olmuştur. Peki öğrenciler için hangi kredi kartları daha cazip?

Öğrenciler İçin Cazip 6 Kredi Kartı saymamız gerekirse bunların arasında Türkiye Ekonomi Bankası’nın üniversiteliler için çıkardığı “ÜniversiTeb” kredi kartı, Yapı Kredi Bankasının öğrenciler için çıkardığı “Yapı Kredi Play” kredi kartı , İş Bankasının öğrencilere verdiği “İş’te Üniversiteli” kredi kartı, Ziraat Bankasının “Genç Bankkart” kredi kartı, Garanti Bankasının “Bonus Genç” kredi kartı ve son olarak HSBC bankasının üniversiteliler için piyasa sürdüğü “HSBC Campus” kredi kartıdır. Bu kartlar Öğrenciler İçin Cazip 6 Kredi Kartı içinde bulunmaktadır ve birbirlerine kıyasla avantajları olduğu gibi dezavantajları vardır. Ancak bu sıralamayı yaparken ana husus bankanın öğrenciyi zorlamayacak kredi faiz oranları ve banka politikalarıdır. Örneğin son ödemenizin geldiği gün ödemenizi yapamadınız diğer bankalara nazaran bu bankalar borcunuza daha az faiz uygular. Bunların yanı sıra birtakım dezavantajları da mevcuttur. Örneğin Ziraat Bankasından kredi kartı sahibi bir öğrenci aynı anda KYK’dan kredi alıyor olsun ve harçlık avans bakiyesini kullanıyor olsun kredi kartınızın son ödeme tarihini bir ay geciktirdiği takdirde harçlık avans bakiyeniz kapanır ve kredi kartınızdaki borç bitmeden tekrar kullanamazsınız.

Öğrenciler kredi kartı alırken bu kriterlere dikkat etmeli ve kredi kartlarını bilinçli bir şekilde kullanmalıdır. Zira kullandıkları kredi kartları kredi notlarını oluşturmakta ve bu da ileride çekecekleri yüklü miktarda krediler için olumlu veya olumsuz bir görüş oluşturmakta.

Bir Cevap Yazın