Odeabank Kredi Hesaplama | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Odeabank Kredi Hesaplama

OdeaBank Kredi Hesaplama 

Bankalar belirli şartlar yerine geldiğinde bireysel ve kurumsal olarak nakit temini sağlamaktadır. Ev alacaklar, yeni iş kurmak isteyenler ya da evlilik gibi nedenlerle acil paraya ihtiyaç duyanlar için bankalar kredi vermektedir. Faizli ve uzun vadede geri ödeme olacak şekilde ayarlanan planlamayla, bankanın verdiği evrakların tamamlaması ile istenen kredi alınmaktadır.
Bankaların Kredi Notu Şartı

Bankaya kredi için başvuru yapan müşterilerin değerlendirilmesi yapılırken kredi notu önemli bir koşul olarak karşımıza çıkar. Çünkü alınan kredinin geri ödenmesi riski konusunda bankalar bilgi edinmek isterler. Bu durumda da kredi kayıt kurumu herkesin banka geçmişine dair bilgilere göre değerlendirme yaparak kredi puanı verir. Bu puanlamanın belirlenmesinde birçok etken göz önünde bulundurulur. Kredi kartlarının ödemelerinde yaşanan sorunlar, kredi başvurusu ve ne sıklıkla yapıldığı, bunun düzenli ödenip ödenmediği, diğer bankaların risk durum değerlendirmeleri, kredi kartındaki borcun limite göre oranı vs. faktörler göz önünde bulundurulmaktadır. Bunlar içerisinde en yüksek paya sahip olan %30la kredi kartı borcu ödemelerindeki düzensizlik durumudur. Diğerleri de farklı yüzdelerle dağılır.

OdeaBank İhtiyaç Kredisi

Uygun koşullarda ihtiyaç kredisi veren OdeaBank 24 ay vadeli 10.000 ₺ kredi hesaplaması şu şekildedir:  %1,29 faiz oranı, 0,00 ₺ kredi masrafı 502,04 ₺  aylık ödeme, 12.048,72   ₺ geri ödemeli şekilde banka kredisi alınabilir. Rakamlar kredi hesap sisteminden alınan rakamlardır. Banka durumuna göre değişiklik olabilir. Doğrudan bankayla görüşme tavsiye edilir.

Odea Ev Kredisi

Birikimine ek para isteyenlere yönelik Odea konut kredisi hesaplama örneği şöyledir: 120 ay vadeli 70,000 ₺   kredi için  %1, 42 faiz, 350,00 ₺ kredi masrafı, 1.218,36 ₺ aylık ödeme miktarı ve 146.553,20  ₺ geri ödeme ile başvurusunda bulunulabilir.

OdeaBank Taşıt Kredisi

Araç satın almak isteyenler için Odea taşıt kredisi fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Örnek araç kredisi hesaplaması:  50.000 ₺ 36 ay geri ödemeli,  %1,50 faiz, 250,00 ₺ kredi masrafı, 1.899,19  ₺ aylık ödeme, toplamda 68.620,84 ₺  geri ödeme şeklinde başvuru yapılabilir.
Kredi Başvurusu ve Banka Seçimi

Bankaya kredi başvurusunda bulunmadan önce hazırlıklı olmak adına kredi notunuzu öğrenebilir ve düşük olan puanınızı yükseltme yoluna gidebilirsiniz. 1450 ve altı puanı olanlar için yüksek risk kapsamında değerlendirme olacağı için bu baz alınarak, risk raporu değerlendirmesi ile beraber nerede puanınızın düştüğünü görebilir ve uzun vadede yüksek bir puanla başvuru yapabilirsiniz. Düzenli ödeme yapmak ve kısa sürede çok fazla başvuruda bulunmak yüksek kredi puanı için birkaç ipucu olarak gösterilebilir. Bununla beraber kredinizin çıktığı varsayılırsa, banka seçiminde faiz oranları ve genel borcun geri ödeneceği miktar iyice değerlendirmeli, ancak sadece buna bakılmamalı, bankaların sağladığı diğer avantajlar da dikkate alınmalıdır. Ayrıca aylık ödeme miktarı ne kadar yüksek olursa faiz ödeme riski de o kadar az olur.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık