Noter Cumartesi Açık mı? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Noter Cumartesi Açık mı?

14 Kasım 2016
Noter Cumartesi Açık mı?

Resmi işlerin düzenli bir şekilde işlenmesi için uğraş vere noterlerin bağlı oldukları çalışma saatleri bulunmaktadır. Bunun dışında ek bir süre çalışma gibi zorunluluğu bulunmayan ve resmi işlerinde aynı mesai saatlerine denk gelmesiyle birlikte işleyiş göstererek kişilere hizmet verilmesi yapılan iş faaliyetlerinin daha rahat ve düzenli geçmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda birçok kişi çalışma saati ve günleri hakkında bilgi sahibi olamadığından ötürü noterlerin çalışmadığı günlerde notere giderek işlem yapmaya çalışmaktadır. Bunun üzerine özellikle de birçok kişinin merak ettiği “noterler cumartesi günü açık mı” sorusuna bu konumuzda net bilgiler hazırlayarak daha temkinli bir hareket etmenizi sağlayacağız.

NOTERLER CUMARTESİ GÜNLERİ AÇIK OLUR MU?

Noterler sadece Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere hafta içi ilk beş gününü aktif olarak çalışma sürecinde geçirmektedir. Hafta sonunu kapsayan Cumartesi ve Pazar günleri ise maalesef kapalı olmaktadır. Hafta içi aktif olan noter kuruluşları sabah 09.00 ile işlemlerine başlayarak tüm notere dayalı faaliyetleri yerine getirip kapanış saati olarak ta 17.00’ı kullanmaktadır. Çalışma günü ve saatlerini belirleyen kurum ise noterlerden sorumlu olan Ankara’da ki Türkiye Noterler Birliği kurumu olmaktadır. Türkiye’de bulunan 81 ilin tamamındaki noterler tamamen bu kurum ile uyum içerisinde işleyiş göstermektedir. Resmi olarak bu kuruma bağlı olan noterlerin çalışma şablonları ve çalışma saatleri tamamen tek bir çatı altından yönetilmekte.

Bir önceki yazımız olan İcraya İtiraz Etmenin Yolları başlıklı makalemizde İcraya İtiraz, İcraya itiraz etmenin yolları ve İcraya itiraz yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Gazi dedi ki:

    Ptt gibi noterlerde aslında cumartesi en azından 12’ye kadar çalışsa iyi olacak. Acil işlerde çok gerek oluyor.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık