Merkelin Yunanistan Açıklaması Şoke Etti | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Merkelin Yunanistan Açıklaması Şoke Etti

Kadın Lider olarak tanınan Almanya başbakanı Merkel, Yunanistan hakkında çok çarpıcı bilgileri açıkladı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa’nın geçmişe kıyasla Yunanistan’daki gibi borç krizleriyle çok daha iyi bir şekilde başa çıkabildiğini söyledi. Merkel, “Avrupa şu anda Yunanistan’da gördüğümüz gibi kriz durumlarıyla çok daha iyi başa çıkabiliyor, çünkü birlikte çok büyük şeyler başardık. Eğer referandumdan sonra Yunanistan görüşmek isterse onlara ‘hayır’ demeyiz” dedi.

ÜLKEDE HAYAT DURMA NOKTASINDA

Merkel ayrıca Avrupa içinde taviz ve uzlaşı bulmanın önemli olduğunu ancak bu çabanın AB’de birliktelik prensibine zarar vermemesi gerektiğini ifade etti.

Angela Merkel

Angela Merkel

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in sözcüsü ise Yunanistan’ın “özel bir durum” olduğunu belirterek, Alman hükümetinin en önde gelen hedefinin euro bölgesinin güçlenmesini sağlamak olduğunu ifade etti.

YUNANİSTAN’DA ENTERESAN TAKTİK!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, koalisyon ortağı SPD’nin lideri ve Ekonomi Bakanı Sigmar Gabriel ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Yunanistan için kapıyı referandum sonrası için de açık tuttu.

Merkel, “Yunanistan cömert bir teklif aldı. Eğer Yunan hükümeti referandumdan sonra daha fazla görüşme ister ise buna hayır demeyeceğiz. Kurtarma programı sona erdikten sonra da Yunanistan ile müzakerelere açığız. Ancak Yunan tarafında uzlaşma isteği yok. Eğer uzlaşma için alan var ise Avrupa bunun üzerinde çalışır” diye konuştu.

KOMŞU’DA HUZUR YOK!

Merkel ayrıca, şu anda Yunanistan konusunda yeni bir liderler zirvesine ihtiyaç görmediğini, Yunanistan’da yapılacak referandum sonrasında durumun değişmesi halinde bir zirve toplanmasının değerlendirilebileceğini ifade etti. Merkel, Bundestag’da Yunanistan konusunu çarşamba günü ele alacaklarını da vurguladı. Ekonomi Bakanı Gabriel ise Yunanistan’a karşı daha sert bir tutum takındı. Yunanistan’ın yardım istediğini ancak, o yardımı almak için gerekli reformları kabul etmeye yanaşmadığını ifadeeden Gabriel, “Yunan hükümeti Euro Bölgesi üyesi olmanın şartlarını tek taraflı değiştirmek istiyoru. Eğer Euro Bölgesi bu taleplere boyun eğer ise istikrarsızlaşır” diye konuştu.Bir önceki yazımız olan Sermaye şirketlerine vergi indirimi geliyor başlıklı makalemizde vergi indirimi, vergi oranları ve vergi sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık