MEPET Metro Petrol ve Tesisleri Hisse Analizi Mart 2015 | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

MEPET Metro Petrol ve Tesisleri Hisse Analizi Mart 2015

MEPET Metro Petrol ve Tesisleri Hisse Analizi Mart 2015

Hisse yatırım köşemizde son günlerde hızlı çakılan sonrasında 2 gün taban olan bir hisseden genel analizlerini yorumlayacağız.

24 mart 2015 itibari ile yeniden taban olarak 2.seansı bekleyecek olan hisse, 2.seansta da taban ile açmaya hazırlanabilir. Zira alıcı poziyonu bir hayli fazla. Bununla beraber hissenin son bir ayda 5.06 dan buralara geldiğini hatırlatmakta fayda olacaktır. Ancak SPK gereği sürekli tavan olan hisseler o aralar kesinlikle incelenmezken üst üste 2 veya 3. tavan olayında hisse tabana  vuruyor. Yatırımcıların bunu kesinlikle bilmesi ve ona göre yatırım poziyonu almamaları gerekiyor ki önceki hisseleri incelediğimizde TARAF, ASYAB gibi birçok hisselerde 3.kez tavan olan hisselerin ardından brüt takasa alındığı belli ediyor.

Mepet

Mepet

MEPET Metro Petrol ve Tesisleri Hisse Analizi Mart 2015

2.99 dan günü açarak %10.25 1.seansı tavan kapatan hissenin 2.seansa da bu oranı %18 üstüne atması beklenebilir. İleriki seviyelerde bir fiyat ne yazıkki veremediğimiz gibi hissedarların dikkatli olmasında fayda olacaktır.

Bir önceki yazımız olan TMSN Tümosan'da Beklenen Hareket Başladı başlıklı makalemizde savunma sanayi, tmsn ve tümosan hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık