Maaş Hesabından Kredi

Tüketici ihtiyaçlarının giderilmesi adına birçok farklı kampanyalar ile karşımıza çıkan banka işletmeleri, daha farklı ve cezp edici alternatif yollarına sahip kredi türlerini piyasaya sürerek insanların ihtiyaçlarını gidermelerinde yardımcı olmaktadırlar. Düşük faiz oranları ve uzun ödeme vadelerine sahip birçok farklı kredi türü ülkemizde artık herkes tarafından kullanılan bir bankacılık işlemi olarak görülmekte. Buna hitaben son dönemlerde özelliklede memur veya özel bir şirkette çalışan kişilerin rahat bir şekilde kredi çekmelerini sağlayan bankalar “maaş hesabı kredisi” adı altında sunmuş olduğu hizmeti sayesinde kişilerin kendi bankalarına yatmakta olan maaşlarına dayanaraktan kredi desteği vermektedir. Maaş hesabı belirli kriterlere sahip şirketlerin bankalar ile anlaşması sonucu personellerine verilen maaşın banka hesabı üzerinden çekilmesiyle, bankaların hazırlamış olduğu bu fırsat oldukça ilgi çekici bir durum almakta.

MAAŞ HESABI OLANLARA BANKALARDAN KREDİ DESTEĞİ

Günümüzde ülkemizde yer alan hemen her banka şirketlerin personellerine verdikleri maaşların kendi bankaları üzerinden yatırılması üzerine çok sayıda kampanyalar hazırlayarak ilgi odağı haline gelmektedir. Bu durum sadece bankanın değil, aynı zaman’da iş veren şirketinde oldukça işine gelen bir durum olmakta. Özel anlaşmalar neticesinde bankalar günü gününe hesaplara yatırılan maaşlarını çeken çalışanlar için farklı kampanyalar düzenleyerek kendilerinden her ay alınan maaşlarına dayanarak ihtiyaç kredisi desteği sunmaktadır. Ayrıca belirli bir banka üzerinden maaşları yatan personeller, kredi çekme ihtimalinde diğer müşterilere göre daha düşük faiz oranlı kredi çekme avantajına sahip olmaktadırlar. İhtiyaç kredisi dışında bankalar aynı zaman’da maaşlarını kendi bankalardan alan müşterilerine konut, taşıt ve diğer tür krediler üzerine de indirimli faiz oranları ile kredi desteği sunmaktadır.

MAAŞ BORDUSUNA GEREK KALMADAN KREDİ ÇEKEBİLİRSİNİZ

Maaş hesabı ile kredi çekmek isteyen müşterilere bankaları tarafından bir avantaj daha sağlanmakta. Normal şartlara göre kredi çekmek için maaş bordrosu, kefil ve diğer evraklar bu türe sahip kredi desteğinde yer almamaktadır. Maaş hesabı üzerinden bağlı olduğu bankadan kredi çekmek isteyen müşteriler maaş bordrosuz, kefilsiz ve herhangi bir ek evrak dahi gerektirmeden kredi çekebilmektedirler.

Bir Cevap Yazın