Kuveyt Türk Altın Kart Özellikleri | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Kuveyt Türk Altın Kart Özellikleri

Kuveyt Türk Altın Kart Özellikleri

Faizsiz bankacılık sistemi ve yatırım bankası altında ülkemizde faaliyet gösteren Kuveyt Türk, müşterilerine sunmuş olduğu Altın Kart hizmetiyle, hesaplarında bakiye olmasa bile belli limitlere kadar ek limit imkanı sağlamaktadır. Kuveyt Türk Altın kart özellikleri, karta tanımlanacak ek limit, nerelerde kullanılacağı, nasıl altın birikimi yapıldığı gibi Altın kart ile ilgili geniş bilgiler vermeye çalışacağız.

Altın Kart Nedir?

Kuveyt Türk Altın Kart, vadesiz hesaplarda bakiyenin olmaması durumunda, karta tanımlanan ek limit sayesinde  alışveriş yapmaya, para çekmeye imkan veren Kuveyt Türk Bankasına ait bir karttır.

Altın Kart Nerelerde Kullanılır?

Altın kartı, günün her saatinde Kuveyt Türk ATM noktalarından, Visa Electron, Vpay, Maestro/Cirrus amblemli tüm ATM noktaları ve diğer bankaların ATM noktalarından (komisyonlu) kullanabilirsiniz. Ayırca tüm pos cihazlarından ve 3D Secure özelliği olan online alışveriş merkezlerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Kullanılacak Dövizler Türk Lirasına Çevirilir

Dünyanın hangi ülkesinde olursanız olun, o ülkenin bankalarının ATM  noktalarından kullanılacak Altın Kart, o ülkenin çekmiş olduğunuz para birimini Türk lirası olarak çevirecek ve bakiyenizden düşüp, borç olarak yansıyacaktır. Altın Kart ile yapılacak harcamalarda, yapılan harcamaların limitine göre altın puan kazandırmaktadır. Yine Altın kart tamamen ücretsiz bir hizmettir.

Altın Karta Tanımlanacak Ek Limitler

Altın karta tanımlanacak ek limitler, müşterinin gelir belgesinin düzeyine göre 250, 500, 1000, 1500, 2000 lira olarak tanımlanacaktır. Borç ekstresi ise müşterinin seçeceği her ayın 1. ve 15. günü olarak belirlenecek ve borç ekstresi kesilecektir. Vadesiz hesapta bakiye olması durumunda, ek limitten kullanılan tutar, bakiyeden düşürülecek, artan kısmı ise borç olarak yansıyacaktır.

Altın Karta Nasıl Başvurulur?

Kuveyt Türk Altın kartına başvurmak için Kuveyt Türk telefon bankacılığı olan 444 0 123 veya 0850 251 0 123 numaralı telefonları arayarak Altın Kart başvurusu yapabilirsiniz. Altın Karınıza hene sahip olabilmek için de Kuveyt Türk şubelerine başvurabilirsiniz. Dolduracağınız Altın Kart başvurusu sonrası kartınız şube tarafından hemen basılıp teslim edilecektir.

Altın Puan Nasıl Hesaplanır?

Kuveyt Türk Altın Kart ile bakiyenizden yapacağınız alışverişler de (nakit çekim dahil değil ) %0.35, ek limit kullanılarak yapılacak alışverişlerde ise %0.1 oranında altın puan verilmektedir. Kazanılan bu altın puanlar hesabınızda birikmeye başlar. Biriken altın puan 10 liralık olduğu zaman altın yatırım hesabına yansıtılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Emlak Vergisi Tutarını Öğrenme başlıklı makalemizde emlak vergisi, Emlak Vergisi borç öğrenme ve Emlak Vergisi sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık