Kredim Çıkmıyor, Nereden Para Bulabilirim?

Banka borçlarının ödenmemesi ve kredi notunun riskli seviyelere gelmiş kişilerin bankadan kredi kullanmaları çok zordur. Bankalara kredi başvurularında bulunurlar ancak bankalar kredi talebine olumsuz cevap verirler. Bu yazımızda, kredim çıkmıyor, nereden para bulabilirim? Diye kişilere alternatif para bulma yollarından bahsedeceğiz.

İçerikler

Bankalar Niçin Kredi Vermezler?

Aslında bankalardan kredi kullanmak çok kolay. Yeter ki gelirinizi kredi kullanmaya müsait olsun ve en önemlisi de banka borçlarınızı zamanında ve düzgün ödeyin. Bu şartlara haiz kişiler için kredi kullanmak oldukça kolaydır. Ancak bankalara ait kredi, kredi kartı, ek hesap, çekin karşılıksız çıkması gibi banka borçlarının ödenmemesi ve bu ödenmeme süresinin 90 günü geçmesiyle, bankalar alacaklarını tahsil etmek için müşterisi hakkında yasal takip başlatıp, icraya gidecektir. Bankanın icraya başvurması demek müşterisinin, Kara Listeye girmesi demek ki bu da banka hizmet ve ürünlerinin kullanılmasının 5 yıl yasaklanması demektir. Kara Listeye girmiş kişilerin kredi notları en düşük seviyede olacağı için hiç bir banka ürün ve hizmetlerini kullandırmayacaktır.

Senetle Elektrik – Elektronik Ürünler Alma

Eş, dosttan para bulmadığınızı düşünerek, kredi dışında para bulma yöntemlerini açıklamaya başlıyoruz. Öncelikle senetle para bulmayı deneyebilirsiniz. Varsa tanıdığınız bir sarraftan senet karşılığı bir miktar altın alabilirsiniz. Yine senet karşılığı elektronik eşyalar alabilir ve onları satarak para elde edebilirsiniz. Ancak bu yöntemle almış olduğunuz elektrik – elektronik eşyaları satarken daha düşük fiyatlara satacağınız için zarar edeceğinizi unutmayınız

Faturanıza İlave Edilecek Taksitle Cep Telefonu Alma

Eğer ki cep telefonunuz faturalı ise yine operatörünüzün, faturanızın üzerine ilave edeceği yeni cep telefonu alarak bir nebze de olsa parasal sorunuzu çözebileceksiniz. Alacağınız yeni cep telefonunu aylık taksitleri, mevcut faturanızın üzerine ilave edilecektir. Sizde yeni almış olduğunuz telefonu satabilir ve para bulmuş olacaksınız. Ancak bu yöntem de senetle elektrik – elektronik alışverişinde olduğu gibi düşük fiyata cep telefonunuz satacağınız için zarar edeceksiniz.

Tefecilerden Para Alma

Son yöntem ise asla tavsiye etmeyeceğimiz bir yöntem olacaktır ki tefecilerden para alma. Ancak tefecilerde din, vicdan, merhamet gibi kavramlar olmadığı için piyasada ki mevcut faiz oranının kat kat üstünde faizle borç para verecektir. Vadesinde ödenmeyen borçlar için mevcut borca yine kat kat faizler eklenerek borç alıp başına gidecektir. Borcun ödenmediği zaman işin orman kanunlarına kadar gideceğini de unutmayınız.