Emekli Olabilmek İçin Kredi Veren Bankalar 2019

Emekli Olabilmek İçin Kredi Veren Bankalar 2019

Emekli olabilmek için kredi veren bankalar, ülkemizde vatandaşlarımız hayatlarının bir bölümünü çalışarak geçirirler ve verdiği emeklerin karşılığında emekli olarak, emekli maaşı almaya hak kazanırlar. Birçok emekli olmak isteyen vatandaşımız yaşı dolmuş olmasına rağmen primlerini ödeyemedikleri için emekli olamazlar. Bu durumda olan kişilerin emekli primi ödemesi konusunda talepleri olmaktadır. Bu kişilerin emekli olabilmeleri için en önemli konu primlerini ödemeleridir. Primlerini ödemeleri sonrasında emeklilik haklarının tamamına erişmiş ve emekli maaşının da sahipleri olacaklardır. Emeklilerin bu primlerini ödeyebilmeleri için devlet bankası olan Ziraat Bankası ve Vakıfbank Emekli olmak için kredi veren bankalardır.

Prim Ödeme Desteği 2019

Bu kredi imkanlarından faydalanarak emekli olmak isteyen vatandaşlar ancak primlerini ödeyememiş olan kişiler primlerini ödeyerek emeklilik haklarına ulaşabileceklerdir. Sadece prim borçlarını ödemeleri durumu olarak değil de askerlik borçları gibi nedenlerle de emeklilik haklarını kullanamayan kişilerin bu kredilerle bu borçlarını kapatması ve emekli olma imkanlarının gerçekleşmesi sağlanır. Bu kredi imkanlarını bulunmuş olduğumuz 2019 senesinde de vermekte olan bu bankalar bu kredi için belirli şartlar ve belgeler talep etmektedirler. Bu şartları ve belgeleri bütün ayrıntılarıyla öğrenmek için Ziraat Bankası ya da Vakıf Bankası şubesine gidilmesi gerekmektedir. Yetkili kişilerden bu tür konularda destek alarak bu imkanlardan en faydalı şekilde yararlanabilirsiniz. Bütün ayrıntılı bilgileri emeklilik kredisi veren bankaların resmi internet sitesine girerek de ulaşabilirsiniz.

Emekli Olmak İçin Verilen Kredide Talep Edilen Belgeler

Emekli olmak isteyen ve bu imkanları kullanarak askerlik borcunu veya prim borçlarını kapatmak amacında olan kişilerin bu imkanı veren bankalara gerekli belge ve evrakları ulaştırarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu belge ve evraklar ise;

  • Kredi müracaat formu,
  • C. Kimlik cüzdanınız ya da ehliyetinizin aslı ve fotokopisi
  • Gelir belgeniz,
  • Emekli iseniz tanıtım kartınız, (Emekli kartı)
  • Emekli aylığınızın kayıt yapıldığı banka hesap cüzdanınız

Bu belgeler ve evraklar kesin olarak talep edilmektedir. Bu belge ve evraklar dışında talep edilen dosyaları bankalara bu konuda başvurunuzu yaparken öğrenebilirsiniz.

Askerlik Borçlanması İçin Kredi

Devletten emekli olacak olan vatandaşlarımızın ilk talep ettikleri çabuk bir şekilde emeklilik kredisidir. Zor şartlarda senelerce çalışmış olan ve askerlik borçlanması nedeni yüzünden emeklilik imkanlarından faydalanamayan kişilerin ilk talepleri emeklilik kredileridir. Bu durum genel olarak 7.000 TL’lik bir borç durumu olmaktadır. Bu borcu kapatarak emekli olacak kişilerin, varlık durumları da kötü olması durumuyla geri ödemeli olarak bu yardımı alabilmeleri mümkündür. Bu konuda sıkıntı yaşayan kişiler genel olarak 18 aylık askerlik döneminde çalışmama zorunluluğu durumunda kaldıkları için talepte bulunduklarında devlet bu kişilerin borçlarını bizzat ödeyerek emeklilik imkanlarından faydalandırmaktadır. Bu durumda da emekli olmayı bekleyen kişiler emekliliğine kavuşmuş olacak hem de faiz ödemelerinden kurtulmuş olacaklardır. Aynı şekilde doğum borçlanması yaşayan kişilerin doğum borçlanması için hangi banka kredi veriyor hakkında bir araştırma yapması ve bu imkanlardan faydalanabilmek için başvurular yapması gerekmektedir.

Ziraat bankası Emeklilik Kredisi İmkanları

Ziraat Bankası emeklilik kredisi vermekte olan bankalardandır. Bu krediler için bütün bankaların belirli şart ve koşulları vardır. Ziraat Bankası emeklilik kredisi şartları da bulunmaktadır. Bu şartları Ziraat Bankası internet sitesinden veya size en yakın olan şubesinden öğrenebilirsiniz. SSK, BAĞ-KUR ya da emekli sandığından emekli olmuş olan bütün vatandaşlarımıza Ziraat Bankası düzenli olarak aylık ödemelerini gerçekleştirmektedir. Emeklilerin maaş günleri kişiden kişiye değişmektedir. Bu maaş günlerinin belirlenmesi ise emekli kişinin doğum tarihleri dikkate alınarak ve tahsis numaralarına bakarak sağlanır.