Kredi taksitlerinde aksama durumu olursa | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Kredi taksitlerinde aksama durumu olursa

Değişik adlar altında toplumun çoğunluğu en az bir defa kredi kullanmıştır. Ev almak için, araba almak için ya da işyeriyle alakalı değişik yatırımlar yapmak için belli zamanlarda kredi kullanmaktadırlar. Kullanılan kredilerin taksitleri bazen zamanında ödenir bazen ise ödemelerde gecikme yaşanır. Kredi kullananlarında kullanmak isteyenlerinde akıllarına gelen bazı sorular vardır.

İşte o sorulardan bazıları ve cevapları;

Haciz işlemi nasıl olur? Kullanılan kredinin taksitlerinin zamanında ödenmemesi durumunda banka diğer bütün yolları deneyerek alacağını tahsil edemiyorsa mahkemeye başvurarak alacağının tahsil edilmesini talep edebilir. Bu durumda kullanılan kredinin mahiyetine göre mahkeme karar verir. Mahkeme kararına göre haciz işlemleri gerçekleşir.

Kredi Taksitlendirmesi

Kredi Taksitlendirmesi

Yeniden yapılandırma nedir? Banka alacağını tahsil etmek istemektedir. Bu amaç işe müşteri ile borçlarının yeniden yapılanması anlaşması yapma gereği duyabilir. Bu durumda kredi kullanan müşterinin bazı teminatları vermesi gereke bilir. Böyle durumda kredi taksitleri düşürülür, kredi vadesi uzatılır bunun sonucu olarak da toplam ödenmesi gereken tutar artmaktadır.

Birden çok kredi borcunun tek bankada toplanması: Kredi borçlarının tek bankada toplanması kolaylığı getirilmiştir. Bu işlemi yapan yani borç transferi yapan bankalar vardır. Bu tür bankaların herhangi bir şubesine giderek başvuru yapılıp diğer bankalardaki borçlar buraya transfer yapılabilir. Yalnız burada dikkat edilecek tek şey transfer yapılacak kredi türlerinin tüketici yada ihtiyaç kredisi olmaları gerekmektedir. 36 ay vadeye kadar borçlar transfer edilebilmektedir.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık